додому Бердичів Душевні рани після війни лікують собаки

Душевні рани після війни лікують собаки

138
0

Каністерапія – не нова практика лікування душевних ран чотириногими друзями людини, але в Україні вона лише набуває оборотів. 22 квітня у міському шпиталі волонтери канадсько-український проекту «Друг для героя», Калина Кардаш, волонтерка Олена Ткаченко, волонтерка (спортсмен-кінолог) Інна Феськова та керівник Житомирської філії даного проекту Володимир Лойнов, презентували своїх незвичних лікарів. Фінансування проекту взяла на себе канадська діаспора. Реалізувати проект в Україні допомагає чотири досвідчені тренери з Канади.

Наразі у тренувальному таборі знаходяться чотири собаки. Службові – це ті, яких готують перебувати з господарем цілодобово. Якщо у людини є серйозні проблеми зі здоров’ям, ці собаки зможуть відкривати двері, приносити необхідні речі, постійно знаходитись з господарем. Є й собаки-терапевти, зазвичай, це лабрадори. Ці собаки поліпшують настрій учасникам АТО в лікарнях та допомагають повірити в себе.

Під час усієї презентації четверолапі друзі бігали залою та зазирали у очі нашим героям. Кожен присутній із задоволенням гладив собак та намагався притиснути до себе. Двоє собак терапевтів – лабрадори Ася і Санса уже планують періодично відвідувати хлопців, які повернулись з передової і знаходяться у госпіталі.

IMG_2130 IMG_2132 IMG_2133 IMG_2134 IMG_2135