додому Бердичів Бізнес До уваги платників єдиного податку ІІ та ІІІ груп, щодо застосування касових...

До уваги платників єдиного податку ІІ та ІІІ груп, щодо застосування касових апаратів

50
0

Відповідно до норм Податкового кодексу України (п.296.10.) платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Фізичні особи-підприємці другої і третьої груп, незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. гривень не застосовують реєстратори розрахункових операцій. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн. гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим починаючи з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

При здійсненні діяльності із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій необхідно дотримуватись вимог Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 року № 547 „Про затвердження порядків щодо реєстрації реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій” (далі – Порядок № 547).

До здійснення реєстрації реєстратора розрахункових операцій в органах ДФС суб’єкт господарювання повинен звернутися до Центру сервісного обслуговування і укласти з ним договір на сервісне обслуговування.

Порядком № 547 визначено, що для реєстрації РРО суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу наступні документи:

– заяву про реєстрацію РРО за формою № 1 РРО;

– копію документа, що підтверджує факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО;

– копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО;

– копію договору суб’єта господарювання з Центром сервісного обслуговування про технічне обслуговування та ремонт РРО;

– книгу обліку розрахункових операцій та розрахункові квитанції.

Бердичівська ОДПІ