додому Бердичів Бізнес До уваги платників податків

До уваги платників податків

44
0

Підвищено розмір мінімальної заробітної плати

З 1 травня поточного року мінімальна заробітна плата становить 1450 грн.
Нагадуємо, що роботодавці нараховують єдиний внесок на суму нарахованої зарплати за видами виплат, які включають основну й додаткову заробітну плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці.

Якщо база нарахування єдиного внеску, а саме заробітної плати, лікарняні, декретні (крім винагороди за цивільно-правовими договорами) не перевищує розміру мінімальної заробітної плати то сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати та ставки внеску, встановленої для відповідної категорії платника. Умовою застосування цієї норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць.
Вимога про нарахування єдиного внеску виходячи з розміру мінімальної зарплати не поширюється на сумісників, працівників – інвалідів та осіб, яким надана відпустка без збереження зарплати на період проведення АТО.

Також звертаємо увагу, що фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, самі за себе за травень поточного року розраховують та сплачують єдиний внесок враховуючи вищезазначені зміни, тобто в розмірі 319,00 грн. (1450 грн.*22,0%).

10 травня 2016 року – граничний термін вперше подання звітів за новими формами № 1-РА, № 1-РТ

Суб’єкти підприємницької діяльності, які отримали ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, вперше повинні прозвітуватися до 10 травня 2016 року за новими формами № 1-РА та № 1-РТ.
Такі СПД зобов’язані відповідно до Наказу Мінфіну від 11.02.2016 № 49 подавати звіти за кожний місяць окремо до 10 числа місяця, що настає за звітним, за встановленими формами.
Нагадуємо, що подати звіти необхідно з 1 травня по 10 травня 2016 року за звітний період – квітень 2016 року в електронному вигляді. Для зручності на офіційному веб-порталі ДФС України в розділі «Електронна звітність» розміщенні безкоштовні програмні забезпечення для формування, підписання та подання нових форм звітності починаючи з 01.05.2016 року.

Ці звіти подаються СПД, які одержали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами незалежно від форм власності до органів ДФС за основним місцем обліку в електронній формі.

У разі, якщо СПД мають в своєму складі структурні одиниці, які не є юридичними особами, Звіт № 1-РА, № 1-РТ заповнюється в цілому щодо підприємства з урахуванням усіх структурних одиниць, а у графі «Реєстраційний номер ліцензії» зазначається загальна кількість ліцензій, графа «строк дії ліцензії» не заповнюється.
Інформація подається за кодами та видами алкогольних та тютюнових виробів згідно з додатками до наказу № 49.
У разі неподання чи несвоєчасного подання звітів або подання звітів з недостовірними відомостями про обсяги обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 17 000 гривень.

Про право фізичних осіб на податкову знижку

Бердичівська ОДПІ нагадує, що метою декларування доходів фізичних осіб є не тільки сплата податку на доходи фізичних осіб до бюджету, а й повернення громадянам сум податку на доходи фізичних осіб ( надалі ПДФО), надміру сплаченого з їх заробітної плати у минулому податковому році. Повернути частину ПДФО, сплаченого громадянами – резидентами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку.

До витрат, дозволених до включення до податкової знижки за 2015 рік, належать:
• частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом;
• пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;
• сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання;
• страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;
• суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій;
• суми витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини;
• суми коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу;
• суми витрат на сплату видатків на будівництво чи придбання доступного житла, визначеного законом.

Для реалізації права на податкову знижку за 2015 рік громадянину необхідно до кінця поточного року заповнити та подати до податкової інспекції декларацію про майновий стан і доходи та надати підтверджуючі документи.