додому Бердичів До Бердичівського місцевого центру з надання правової допомоги завітав заступник Міністра юстиції...

До Бердичівського місцевого центру з надання правової допомоги завітав заступник Міністра юстиції України

71
0

23 лютого в рамках робочого візиту на Житомирщину заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов відвідав Бердичівський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Робоча поїздка присвячена вивченню питання надання безоплатної вторинної правової допомоги в Житомирській області.

Заступник міністра юстиції зазначив, що спочатку, коли лише з’явилася система безоплатної допомоги, частина адвокатів висловлювала свій протест. В систему по конкурсу прийшли люди вмотивовані, які зацікавлені результатом своєї роботи і які знають що робити. Це престижна соціальна і почесна функція, яка допомагає адвокатам тримати себе в професійному тонусі. Люди з новими поглядами хочуть працювати і допомагати.

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової у Житомирській області Олександр Гербеда розповів про діяльність Регіонального та місцевих центрів, функції бюро.

«Перш за все, бюро посилюють правову спроможність територіальних громад та допомагають вирішити проблемні питання у досудовий спосіб. Також працівники бюро надають безоплатну первинну правову допомогу, тобто юридичні консультації, забезпечують доступом до безоплатної вторинної правової допомоги та до електронних сервісів Міністерства юстиції», – констатував Олександр Гербеда.

Директор Бердичівського місцевого центру Дмитро Красовський детальніше ознайомив заступника Міністра юстиції України з роботою місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

«До складу місцевого центру входить 6 відділів: керівництво; відділ правової інформації та консультацій; відділ організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами; відділ представництва; відділ правоосвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги; відділ персоналу, інформаційної та матеріальної інфраструктури та 6 бюро правової допомоги, що розпочали свою роботу 1 вересня 2016 року», – розповів директор Бердичівського місцевого центру.

До Бердичівського місцевого центру за період роботи протягом 2017 року надійшло 1 432 звернень від громадян, що потребували безоплатної первинної та вторинної правової допомоги; 1 216 громадянам надано правові консультації; 184 громадянам надана безоплатна вторинна правова допомога, що передбачає складання процесуальних документів та здійснення представництва в судах та інших органах.

Підсумовуючи свій візит, заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Сергій Петухов провів зустріч із працівниками Бердичівського місцевого центру та Андрушівського, Любарського, Попільнянського, Романівського, Ружинського та Чуднівського бюро.

Працівники бюро розповіли про те, як їм вдається налагодити взаємодію з органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, соціальними службами, судами, головами сільських рад, зокрема про проведення виїзних прийомів громадян та активної правоосвітньої діяльності.

Як зазначили працівники бюро, громадяни бачать лише позитив у створенні та функціонуванні бюро, адже з моменту створення за правовою допомогою звернулося понад тисячу громадян.

Під час робочого візиту до Бердичівського місцевого центру заступник Міністра юстиції України особисто переконався у важливості існування місцевих центрів з надання БВПД та бюро. Вони дають можливість бути захищеним у своїх правах в усіх куточках області.