додому Бердичів Динозаври – не динозаври, але проти тарифів

Динозаври – не динозаври, але проти тарифів

133
0

Заборонена комуністична партія вирішила в Житомирі відзначити день жовтневої революції. Традиційно все відбулося синхронно з заходами в центрі Москви (а віднедавна і на окупованій Росією частині Луганської та Донецької областей), де досі вбачають в цій даті сакральний зміст на державному рівні.

Причому якщо в північній країні на Червону площу вигнали близько 5 тисяч суворовців, кадетів та інших військовослужбовців, то в Житомирі прихильники антилюдського тоталітарного режиму спромоглися назбирати лише сотню пенсіонерів. Попри реальну причину малолюдного заходу, другий секретар обкому Компартії України Зінаїда Стрякіна запевнила журналістів, що це акція проти тарифів.

В натовпі було помічено також й кілька бердичівлян.

Чи зацікавляться правоохоронні структури та органи служби безпекою учасниками заходу дізнаємось згодом, адже відповідно до “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки” (N2558). Законом визначено  злочинними комуністичний режим, жертвами яких стали мільйони українців. В Україні запроваджено відповідальність за пропаганду комуністичного режиму та публічне використання їх символіки. За виготовлення, поширення і використання комуністичної символіки, гімнів СРСР та УРСР караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією майна або без такої. Якщо ж ці дії будуть вчинені представниками влади, або повторно, або організованою групою осіб, злочини будуть каратися позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

Нагадаємо, також існує низка міжнародних правових документів, що засуджують комуністичний терор під час окупації України 1917-1991 років Росією:

  • резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи№1096 (2006) від 27 червня 1996 року щодо ліквідації спадщини колишніх комуністичних тоталітарних систем, №1481 (2006) від 26 січня 2006 року щодо необхідності міжнародного засудження злочинів тоталітарних комуністичних режимів, №1652 (2009) від 29 січня 2009 року щодо відношення до пам’ятників, що мають суперечливу історичну інтерпретацію у державах – членах Ради Європи;
  • резолюція Парламентської Асамблеї ОБСЄ№SC (09) 3R від 29 червня – 3 липня 2009 року щодо неприпустимості звеличення тоталітарних режимів, відкриття історичних та політичних архівів, вивчення тоталітарної спадщини та підвищення поінформованості громадськості;
  • декларація Європейського Парламентувід 23 вересня 2008 року щодо проголошення 23 серпня днем пам’яті жертв сталінізму і нацизму, резолюції Європейського Парламенту від 23 жовтня 2008 року в пам’ять про Голодомор – штучний голод в Україні 1932-1933 років, від 2 квітня 2009 року щодо європейської свідомості та тоталітаризму,
  • спільна заява з нагоди 70-х роковин Голодомору – Великого голоду 1932-1933 років в Україні,прийнята на 58-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.

%d0%ba%d0%be%d0%bc%d1%83%d0%bd%d1%8f%d0%ba%d0%b8-1