додому Бердичів Бізнес Депутатів на сесії «ґвалтувало» радіо

Депутатів на сесії «ґвалтувало» радіо

90
0

Чергову сесію міської ради, яка відбулась 25 квітня, інакше як надруга та гвалтування депутатів, у яких є здоровий глузд, не назвеш. І все це через скандальне питання КП «Бердичівська міська редакція радіомовлення».

Загалом на сесію було винесено 34 питання і лише одне з них, про фінансування чи нефінансування радіо обговорювали найбільше. Одразу скажу, що не йде мова про абсолютне закриття міського радіо. Стоїть питання про реформацію роботи радіо, як засобу масової інформації. Про об’єктивне висвітлення подій, журналістську етику та не лобіювання інтересів однієї особи, яка керує містом.
У порядку денному це питання стояло на восьмому місці. Під час обговорень депутати не підтримали ідею продовження фінансування «Програми інформаційного розвитку міста». Власне фінансувалось у цій програмі лише дане комунальне підприємство. Звісно, дискусій було повно, але… необхідної кількості голосів для підтримки не було. Після такого провалу депутат Березовенко, він же законний чоловік керівника даного комунального підприємства, одразу попросив перерви для наради. Під час перерви він, скоріше за все, хотів перетягнути кілька депутатів на бік позитивного рішення питання. Після перерви сесія продовжилась і, як ми й очікували, депутат Березовенко попросив переголосувати по даному питанню і все-таки затвердити Програму інформаційного розвитку, дефакто надати гроші радіо. За регламентом таке можливо і депутати почали процедуру повторного голосування. І знову не доля: в цей раз питання набрало ще меншу кількість голосів. Сесія продовжила свою роботу. Прийняли рішення про виділення коштів на пільгове перевезення, позитивно прийняли ряд важливих питань і пішли на перерву за регламентом.
Яке ж здивування журналістів було, коли після другої перерви депутат Мартусенко, який перед цим голосував проти підтримки Програми інформаційного розвитку, вніс пропозицію про повторне голосування. і тут депутати дійсно вже обурились. Це виглядало, як реальний тиск на народних обранців і фінансування комунального підприємства хотіли протягнути будь-яким способом.

Відступаючи від теми сесії, трохи заглиблюсь у тему радіо. Отже, депутати не можуть обрізати дротове радіо, це неправдива інформація, яку надають провладні ЗМІ. Дротове радіо як було так і буде. Мова іде про фінансування окремих людей, які очолюють це радіо та висвітлюють інформацію лише так, як потрібно керівництву цього міста. Кошти на це йдуть досить не малі: у 2014 році – 125 000 грн, у 2015 – 153 000 грн і у першому кварталі поточного року 23 584. Тобто вартість роботи радіо за хвилину обходиться бердичівлянам в середньому у 33 грн. У статуті ж даного підприємства чітко зазначено, що радіо – це прибуткова організація, фактично ж воно повністю спонсорується з наших з вами кишень. Хіба в місті немає інших людей, яким дійсно потрібні ці кошти? До міської ради звертаються сотні людей, просячи кошти на лікування і їм видають по кілька сотень гривень, а тут такі суми для підтримки засобу масової інформації, яке виходить одну годину на добу. Звісно, міському голові досить вигідно мати радіо, яке розповідає про його заслуги, адже основна кількість його виборців – пенсіонери, які, власне, те саме радіо і слухають. Говорять депутати про те, що в такому форматі як зараз, дротове радіо не може існувати, його потрібно реформувати. У період, коли ситуація в країні в цілому дуже економічно-складна, ми маємо долучати волонтерів до таких робіт. Можливо Лілія Березовенко захотіла б попрацювати на громадських засадах? Не завжди, але певний час, допоки депутати розберуться з цим питанням.

Повертаючись до теми сесії. Після пропозиції депутата Мартусенко обуренню депутатів не було меж. Але міський голова вчепився в цю пропозицію металевою хваткою. Сорок хвилин витратили обранці на обговорення цього питання втретє. Заслухали багато виступаючих але вже було помітно, що за двадцять хвилин перерви робота над деякими депутатами була проведена конкретна. Депутат Побережний зазначив: «Депутати вже двічі виявляли свою волю з даного питання. Навіщо ви на нас тиснете? Ми бачимо, що питання продавлюється будь-якими способами». Депутат Сокальський: «Майте повагу до депутатів. Скільки ви вже можете над нами знущатись, майте совість». На ці всі обурення міський голова лише сказав, що якщо пропозиція поступила про переголосування, то депутати мають проголосувати і вирішити, чи будуть вони переголосовувати. Якщо рішення про повторне переголосовування буде прийнято, то депутати ще зможуть обговорити дане питання. Депутати все-таки підтримали повторний розгляд питання про Програму інформаційного розвитку. І понеслось… Ті, хто виступав за, говорили одні й ті ж самі слова, які перед тим журналісти вже чули з уст мера. Ті хто був проти, уже відкрито й цинічно коментували ситуацію адже, правда, такого нахабства я й сама не пам’ятаю. Депутат Шелепа: «Я, як громадянин міста, як депутат, чудово розумію, що дротове радіо потрібно, але ж не в такому форматі. Будемо створювати комісію і розглядати, як можливо його реформувати. Але на разі у керівництва радіо немає жодної поваги до депутатів, які до нього звертаються. Підтвердженням цього є відповідь на звернення депутата Побережного, в якому останнього відкрито принизили».

Ну так як рішення про переголосування було вже прийнято депутати взялись знову голосувати. Здається, що в місті немає інших проблем окрім радіо. Стільки уваги міський голова не присвятив жодному іншому питанню. І, навіть, під час третього голосування рішення не вдалось протягнути. Як на мене, це дуже серйозна перемога опозиційно-свідомого депутатського корпусу. І мова не йде про шалені кошти. А мова тут про те, що багаторічна накатана невеличка імперія Березовенків трішки похитнулась. Вона поки не звергнута, але депутати змусили понервувати міського голову, у якого вже друге десятиліття правління все йде по розробленому накатаному плану.

Особисто я не маю нічого проти керівника радіо. Вона хороший спеціаліст своєї справи. Але…це вже стає схоже на фінансування власного бізнесу з бюджету міста.
І, до речі, депутати прийняли рішення про продаж «Північного ринку».

1 2 3