додому Бердичів Бізнес Депутати районної ради звернулись до депутата Верховної Ради Ревеги. На що вони...

Депутати районної ради звернулись до депутата Верховної Ради Ревеги. На що вони сподіваються?

77
0

Перед тим як написати цей матеріал і описати саме звернення, хотілось би задати питання собі та іншим бердичівлянам, чи відчуваєте ви присутність представника Бердичева у Верховній Раді? Особисто я – ні. Я бачу лише лобіювання своїх власних інтересів.

На останній сесії районної ради місцеві депутати ухвалили звернення до Народного депутата Верховної Ради Олександра Ревеги аби він пролобіював законопроект про розширення повноважень органів місцевого самоврядування з розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності. Написали вони це звернення, враховуючи рекомендації постійних комісій районної ради з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, земельних відносин та екології.
Якщо коротко, то землі сільськогосподарського призначення, що перебувають у державній власності, за межами населених пунктів, знаходяться у розпорядженні Державної служби геодезії, картографії та кадастру. Депутати ж хочуть, аби усі повноваження щодо розпорядження цими землями перейшли до органів місцевого самоврядування. Мотивують вони це тим, що це стане вагомим підґрунтям для формування об’єднаних самодостатніх громад, які будуть володіти відповідними матеріальними та фінансовими ресурсами, територією та об’єктами соціальної інфраструктури, необхідними для ефективного самоврядування, адже «земля є основним ресурсом наповнення місцевих бюджетів сільських та селищних громад».

Що це дає нам, спитаєте ви?
Нічого особливого. Депутати хочуть лише взяти під сильніший контроль землі сільськогосподарського призначення. Нічого поганого на перший погляд, окрім того, що для звичайної людини нічого не зміниться, адже без так званого «відкату» ні там, ні там не обійдеться. Просто тепер депутати хочуть аби «відкат» несли не у Державну службу геодезії, картографії та кадастру, а безпосередньо вирішували такі питання у районній державній адміністрації.
Єдиним плюсом цього всього є те, що якщо таки Закон приймуть, то сплата за оренду земельних ділянок буде надходити до бюджету району. Звісно, у розвинених країнах ці функції беруть на себе органи місцевого самоврядування і це є поширена практика. Але і у розвинених країнах влада іде на зустріч народу, а не народ біжить за владою, благаючи про допомогу.

received_763027117131874

P.S. Як висновок, депутати районної ради теж хочуть щось мати для себе. Можливо, Ревега їм допоможе?