додому Бердичів Депутати-радикали отримали подяки від Вірменської громади

Депутати-радикали отримали подяки від Вірменської громади

100
0

Геноцид вірмен (вірменською Цехаспануцюн від слова «цех» — рід, «спануцюн» — вбивати або ще називають «егерн» — геноцид, або «мец егерн» — велика різанина) організований і здійснений в 1915 році (на думку деяких джерел, тривав до 1923 року, тобто і після закінчення Першої світової) на територіях, контрольованих владою Османської імперії. Геноцид здійснювався шляхом фізичного знищення та депортації, включаючи переміщення цивільного населення в умовах, що призводять до неминучої смерті. 80 % у результаті депортації не доїжджали до пункту призначення, цю дорогу називали «дорогою смерті».
Геноцид вірмен визнаний і засуджений багатьма країнами світу і впливовими міжнародними організаціями. Першим геноцид вірмен офіційно визнав і засудив Уругвай (1965 р.). У 1984 — Міжнародний Гаазький трибунал, у 1987 — Європейський Союз, Підкомісія ООН із запобігання дискримінації і захисту меншин. Геноцид вірмен офіційно визнали і засудили Аргентина, Бельгія, Ватикан, Венесуела, Греція, Італія, Канада, Кіпр, Литва, Ліван, Нідерланди, Німеччина, Польща, Росія, Словаччина, Уругвай, Франція, Чилі, Швейцарія, Швеція.

У 2007 році парламент штату Нового Південного Уельсу прийняв акт засудження геноциду та запропонував Федеральному урядові Австралії зробити те ж.

43 із 51 штату США офіційно оголосили 24 квітня Днем пам’яті жертв геноциду вірменського народу.

У деяких країнах ЄС за заперечення історичного факту геноциду вірмен внесено кримінальну відповідальність (до 4 років позбавлення волі). 13 жовтня 2006 р. нижня палата парламенту Франції ухвалила законопроект щодо геноциду вірмен. У документі їх визнано жертвами масових убивств, влаштованих Османською імперією під час Першої світової війни. Усі, хто заперечуватимуть факт геноциду, сплачуватимуть 45 тисяч євро штрафу та сидітимуть у в’язниці протягом 5 років — так вирішила Національна Асамблея.

В Україні лише окремі регіони визнали геноцид вірмен. Раніше, Житомирська обласна рада підтримала визнання геноциду вірмен, і неабияких зусиль до цього доклали депутати обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Романський та Ілля Смичок. У зв’язку з цим на черговій сесії районної ради, яка відбулась 22 липня, депутатам-радикалам Габріел Мкртчян вручив подяки від усього вірменського народу.
Не оминула нагорода і голову Бердичівської районної ради Максима Самчика, який не малих зусиль доклав до встановлення у Райках пам’ятного знаку на честь 100-річчя Геноциду вірмен.

pod