додому Бердичів Депутати відвідали Бердичівський виправний центр №108 аби перевірити умови утримання в’язнів.

Депутати відвідали Бердичівський виправний центр №108 аби перевірити умови утримання в’язнів.

193
0

На початку тижня перший інформаційний сайт Наш Бердичів публікував  заяву поширену в соціальних мережах Русланом Шульгою з приводу оголошення ним голодування через неналежні умови утримання в Бердичівському виправному центрі №108. Депутати Житомирської обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка Ігор Романський та Бердичівської міської ради від Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олексій Побережний оперативно зреагували на звернення та вирішили перевірити умови утримання засуджених. Зв’язавшись з керівництвом установи з’ясувалося, що в’язень харчується і з ним можна поспілкуватися. Наступного для депутати приїхали і директор установи Арменак Чобанян особисто розповів про особливості установи та показав господарство.

Одразу варто відзначити, що Бердичівський виправний центр №108 – це не зовсім тюрма в загальноприйнятому розумінні. В установі утримуються особи, засуджені до позбавлення волі, яким невідбута частина покарання замінена більш м’якими порядками.

Засуджені тут мають право ходити у цивільному одязі, пересуватися по території не строєм, а вільно, мати при собі цінні речі, гроші, працювати поза межами виправного центру. Побутові умови набагато легші. Без обмежень надаються короткострокові побачення та телефонні розмови. Відповідно, люди тут вільно можуть користуватися й інтернетом та дивитися телевізор. Працює тут і лазня,  і бібліотека,  і клуб, і церква.

На своє утримання виправний центр намагається заробляти самостійно, а тому частина в’язнів займається внутрішнім господарством, розпочатим ремонтом, а частина влаштована поза його межами, на так званих контрагентських об’єктах.

Нині тут перебуває 156 чоловік, третина з них харчується за рахунок установи тричі на день.

По завершенні «екскурсії» депутати ще довго спілкувалися із засудженими, які того побажали. Ті переважно скаржились на низьку оплату праці та температуру в приміщеннях. В той же час, особиста перевірка житла показала, що там тепло, а висока вологість в повітрі зумовлена виключно провітрюванням, яке контролюється самими ув’язнеими. Та й Руслан Шульга під час розмови, розповів, що зараз перебуває у кращих умовах і жодних претензій до умов утримання не має. Варто відзначити, що в кімнаті, де він знаходився до цього, вже розпочались ремонтні роботи.

Люб’язно наданий керівництвом звіт про використання коштів, наочно показує побачені депутатами активні ремонтні роботи в приміщенні.

Тому перший інформаційний портал Наш Бердичів пропонує вашій увазі видатки установи в минулому році, станом на 01.01.2017 року. Більше 800 тисяч гривень було витрачено на придбання матеріалів та проведення робіт спрямованих на покращення умов утримання засуджених:

– придбання та обслуговування камер відеоспостереження, відео-реєстратора- 17,4 тис. грн.

– придбання та встановлення енергозберігаючих ламп – 15.2 тис. грн.

– заміна вікон та дверей на металопластикові – 43,9 тис. грн.

– придбано енергозберігаючі пристрої опалення для кімнат побачень засуджених – 49,9 тис. грн.

– придбано чаші Генуя – 25,0 тис. грн.

– проведено ремонтні роботи в кімнатах тривалих побачень засуджених -149.00 тис. грн.

– проведено ремонтні роботи в гуртожитках – 122,0 тис. грн.

– проведено поточний ремонт системи водопостачання та водовідведення в адмін. корпусі та гуртожитках – 65,9 тис. грн.

– проведено поточний ремонт системи опалення в їдальні, гуртожитках та теплотраси – 99,6 тис. грн.

– поточний ремонт церкви – 6,5 тис. грн.

– придбання меблів та посуду в кімнати тривалих побачень засуджених – 5,3 тис. грн.

Також було проведено за кошти спеціального фонду капітальний ремонт покрівлі на суму 173,9 тис. грн.

Депутати пообіцяли за місяць ще раз навідатись до Бердичівського виправного центру №108.