додому Бердичів День захисника України. Як відзначити свято 14 жовтня у Бердичеві?

День захисника України. Як відзначити свято 14 жовтня у Бердичеві?

160
0

Після Революції Гідності українці відстояли святкування 14 жовтня на державному рівні. Ще з 90-х націоналістичні організації щороку цього дня проводили велелюдні марші. 14 жовтня українці вшановують своїх бійців, військові традиції та героїчні подвиги нації.

Цей день офіційно визначено святковим та неробочим Указом Президента від 5 березня 2015 року. День захисника України відзначають на церковне свято Покрови Пресвятої Богородиці,

Особливо шанували Богородицю-Покрову запорізькі козаки. На Січі була церква, а також ікону «Козацька Покрова». Цього дня козаки проводили ради, обирали кошових, старшин, гетьмана.

Українська повстанська армія вважала Покрову опікункою українського війська, тому символічним днем створення УПА також вважається 14 жовтня.

День захисника України відзначають з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, сприяння зміцненню патріотичного духу в суспільстві.

У Бердичеві цього дня відбудеться презентація Олексій Побережного до 100-річчя Української революції.

На заході учасники дізнаються яким же був Бердичів 100 років тому та що відбувалося в Бердичеві під час подій Української революції 1917 – 1921 років. Гості події ознайомляться з героями тих буремних подій.

Організатор обіцяє показати унікальні фото, які вперше демонстуватимуться на загал в нашому місті.