додому Бердичів Бізнес День відкритих дверей з питань захисту конкуренції

День відкритих дверей з питань захисту конкуренції

51
0

21 червня 2016 року в залі засідань районної ради відбувся День відкритих дверей з питань захисту конкуренції в Бердичівському районі.

У заході взяли участь: голова Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Безсмертний О.В., голова Бердичівської районної державної адміністрації Томашевський Е.Є., заступник голови районної ради Рудик О.А., керуючий справами виконавчого апарату районної ради Савенко Л.М., керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, підприємці, правоохоронні органи, представники громадських організацій та засоби масової інформації.

Під час заходу Олександр Васильович Безсмертний підкреслив, що в 2016 року відділення спрямувало зусилля, в першу чергу, на адвокатування конкуренції – проведення заходів з підтримки конкуренції, не пов’язаних з державним примусом.

Одним із найбільш вагомих напрямів адвокатування конкуренції є оцінка впливу на конкуренцію регуляторних актів. З цією метою Відділенням за 5 місяців 2016 року було опрацьовано 78 проектів рішень та розпоряджень органів влади та органів місцевого самоврядування, до 42 з них надано зауваження або у погодженні відмовлено, оскільки їх прийняття могло б негативно позначитися на розвитку конкуренції.

В ході наради Олександр Васильович Безсмертний звернув увагу на найбільш резонансні справи Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України за останні три роки (2013 – 2015) та поінформував щодо підсумків діяльності відділення за 5 місяців 2016 року.

У подальшій роботі відділення спрямує зусилля на питаннях захисту та розвитку конкуренції, перш за все, на соціально важливих ринках, зокрема у сфері житлово-комунальних послуг, крім того, буде здійснюватись державний контроль за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції на інших ринках відповідно до плану роботи на 2016 рік та за дорученнями Антимонопольного комітету України.

На завершення свого виступу голова відділення ознайомив присутніх про введення Антимонопольним комітетом України в дію Рекомендаційних роз’яснень від 16.02.2016 № 6-рр, які мають назву «Щодо застосування положень частин другої, п’ятої та шостої статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції», частин першої та другої статті 21 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції».

Методичний документ, яким визначено підходи Антимонопольного комітету України, які рекомендується застосовувати його органам при визначені розміру штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції з метою забезпечення правової визначеності та передбачуваності застосування положень зазначених законів.

У рамках програми заходу голова Житомирського обласного територіального відділення АМКУ відповів на запитання присутніх.

IMG_3658 IMG_3660