додому Бердичів Двоє бердичівлян одразу стали жертвами шахраїв

Двоє бердичівлян одразу стали жертвами шахраїв

50
0

18 липня двоє жителів Бердичівщини заявили до поліції про шахрайства, пов’язані із електронними банківськими операціями. У результаті ошуканств з рахунків потерпілих знято більше 6 тисяч гривень. Правоохоронці встановлюють зловмисників.

В обох випадках схема ошуканства пов’язана із обманом під час продажу товарів через Інтернет-сайти. Невідомий телефонує до потенційного продавця-покупця і під різними приводами дізнається усі реквізити банківської картки, необхідні нібито для переказу коштів. Довірливі потерпілі повідомили не лише номери рахунків, а й інші персональні відомості.

У результаті, замість отримання хутряного жилета, 38-річна бердичівлянка позбулася 2 тисячі гривень. Подібний випадок стався і з 30-річним чоловіком, який збагатив шахрая майже на 4500 тисячі гривень, а жаданого телевізора так і не отримав.

–За обома фактами розпочаті кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Нині правоохоронці проводять низку слідчо-розшукових заходів для встановлення осіб, причетних до ошуканста, – повідомив т.в.о. начальника Бердичівського відділу поліції Олександр богун.

Однак слід зазначити, що потерпілі могли б уникнути шахрайства, дотримуючись простих правил безпеки.

Відтак поліцейські звертаються до жителів Бердичівщини із застереженнями щодо вияву надмірної довірливості до незнайомих людей, які звертаються до вас під надуманими приводами:

– пам’ятайте, що лише розсудливість та спокійне сприйняття будь-якої ситуації може вберегти від нерозважливих дій та вчинків;

– у питаннях фінансового характеру керуйтеся здоровим глуздом, а у разі потреби

– радьтеся з фахівцями;

– при покупках через Інтернет намагайтесь використовувати систему оплати товару після його фактичного прибуття;

– також пам’ятайте, що жодної інформації про клієнтів та їх рахунки банківські працівники по телефону не збирають.

Розкажіть про згадані заходи перестороги своїм дітям, батькам, рідним та знайомим.

Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність. Не дайте себе ошукати і не дозволяйте пройдисвітам збагатитися за ваш рахунок!