додому Бердичів Дворові баталії «м’ясокомбінату». Мешканців стикає лобами міська рада?

Дворові баталії «м’ясокомбінату». Мешканців стикає лобами міська рада?

257
0

Гаражі, земля, сміття, відсутність дитячого майданчику, розвалена будівля в дворі, і це все проблеми не окремого району, а усього лише одного спільного подвір’я кількох багатоповерхівок. Одне рішення міської ради зіштовхнуло майже сотню людей, які проживають у сусідніх багатоповерхівках й мають спільне подвір’я. Ці будинки знаходяться за адресою вул. Коцюбинського, 38, і мешканці налаштовані тут вже вкрай радикально. Щоб розібратись, що не задовольняє людей, до них приїхав депутат міської ради Станіслав Лужанський, заступник міського голови Михайло Гайченя та представники ЗМІ. Більше за все людей бентежить питання забудови гаражів прямо на спільному дворі, але як на мене тут є щонайменше 4 болючих питання. Отже про все за порядком.

По вул. Коцюбинського, 38 (пишу для зручності цю адресу, але інші будинки, які мають спільний двір з будинком за цією адресою, знаходяться фактично на вулицях з іншими назвами, та це все одне подвір’я ) спільне подвір’я мають чотири багатоповерхівки, на якому встановлені й спільні контейнери для сміття, й «дитячий майданчик». Лише один будинок, який має два поверхи, на даний час утворив ОСББ, інші тільки у процесі створення. І тут на початку весни, на спільному подвір’ї, прямо перед будинком з утвореним вже ОСББ починають будувати гаражі. Мешканці інших будинків попередньо про це нічого не чули і пішли з запитаннями до забудовників. Як виявилось, гаражі вони будують не самовільно, а на руках у людей вже є рішення сесії міської ради про виділення земельних ділянок, земля вже приватизована кожним заявником, і ніби от за законом все нормально. Згідна, законодавчо-документально все як книжка пише, але… Разом з тим, жодної виїзної земельної комісії мешканці інших будинків не бачили, ніхто не запитав, чи не проти мешканці забудов тут. Власники ж земельних ділянок дійсно надали документи, що вони в 2012 році звернулись до міської ради з проханням виділити земельну ділянку під побудову гаража, у 2013 році земельні ділянки вже були виділені. Мене, звісно, трохи дивує таке швидке виділення земельних ділянок, адже мешканці сусідніх будинків звертались з аналогічними проханнями кілька років тому. Саме тоді їм відповіли, що тут будувати неможна. На моє запитання до мешканців, які проживають у будинку з утвореним ОСББ, скільки людей написали звернення на виділення ділянок та відповіли: «Десять». Я ж на плані забудови їх нарахувала 15, звідки взагалі взялось ще п’ятеро й хто вони мешканці не знають. Наразі депутатській комісії з житлової політики, інженерного господарства, будівництва, транспорту, землекористування, комунального майна та власності, благоустрою та екології потрібно буде розібратись, яким чином і хто прийняв рішення про виділення ділянок, яка комісія сюди виїздила, де нарешті протокол виїзної комісії, де занотована думка мешканців інших будинків щодо будівництва.

k6

Питання під номером два, яке виникло тут – це встановлення дитячого майданчику. Є тут одна гойдалка, до якої підійти страшно, й напівпорожня пісочниця. Люди звертаються до міської ради з проханням обладнати майданчик для дітей вже 3-4 роки поспіль, збирають підписи з усіх мешканців багатоповерхівок. Єдине, що було зроблено, це в минулому році привезли машину землі, для вирівняння майданчику. Ця гора землі так й лежить, ніхто до неї не брався. Люди надали журналістам копії своїх звернення, які лишились без відповіді. При представниках влади, ЗМІ, депутата, мешканці ще раз написали звернення й зібрали підписи. Та надії у них вже немає, що влада довезе сюди хоч одну гойдалку. У деяких батьків, які пишуть звернення щороку, діти вже йдуть до школи.

k4

Питання за номером три, як на мене, взагалі дике. Посеред цього спільного двору стоять п’ять контейнерів для сміття, в кількох метрах знаходиться та сама недопісочниця. Контейнери старі й навіть ні чим не огороджені. Просто стоїть собі п’ять контейнерів для сміття, а поруч бігають діти, вдихають чудові аромати. Не забуваємо, що скоро буде літо, значне підвищення температури й процес перегнивання відходів буде відбуватись на багато швидше. Діти зовсім не захищені від санітарно-небезпечної зони. Люди вже не раз звертались з проханням огородити якось ці смітники, так як зробили вже в багатьох дворах нашого міста. Відповіді від міського голови та «Еко-Сфери», яка бере кошти за вивіз сміття, утримання в належній якості свого ж майна (конейнерів), немає.

k3

Питання за номером чотири: незрозуміла небезпечна споруда посеред двору, де вже мав місце нещасний випадок. Власне ця споруда знаходиться на балансі РЕСу, вони її будували для встановлення свого обладнання. Потім необхідність така зникла, будівлю недобудували й вона «прикрашає» собою двір. Двері її нічим не забиті, всередині валяється цегла. В минулому році кількома цеглинами тут завалило дитину. Знову ж таки, мешканці писали звернення на міську раду про знесення споруди, та ж відписала, що власником являється РЕС, тобто до нас які питання можуть бути. Але наразі, кажуть, ця проблема буде вирішуватись.

k1 k2

Мені б дуже хотілось, щоб туди приїхав міський голова та власними вухами почув той біль й відчай бердичівлян. Шкода мені дуже було заступника міського голови, пана Гайченю, який був просто кинутий на розтерзання обурених мешканців. Ті люди, яких я бачила, дійсно вже готові до радикальних мір. Враховуючи те, що по-сусідству з ними живе міський голова, не знаю чого можна очікувати…