додому Бердичів Бізнес Гуманітарна комісія Бердичівської міськради розглянула резонансні міські питання по проїзду в громадському...

Гуманітарна комісія Бердичівської міськради розглянула резонансні міські питання по проїзду в громадському транспорті та собакам

165
0

19 вересня постійна депутатська комісії охорони здоров’я, освіти, культури та соціального захисту населення розглянула ряд важливих питань життя міста. Окрім традиційного порядку денного наступної сесії, який складається з 37 пунктів депутати-гуманітарії вивчили близько десятка звернень мешканців міста Бердичева. Голова громадської організації «Добре серце» Олександр Бунін цікавився чому міська рада досі не розглянула проект рішення Сергія Орлюка, який може вирішити питання з бродячими псами на вулицях нашого міста. Заступник міського голови Сергій Онуфрійчук проінформував, що проект програми, запропонований депутатом обласної ради знаходиться на погодженні в структурних підрозділах виконавчого комітету, має юридичні зауваження, але найближчим часом буде оприлюднено на офіційному порталі міста. Наступним кроком має стати розгляд документу в сесійній залі.

Іншим резонансним питанням стало колективне звернення обурених містян з приводу необґрунтованого підвищення вартості проїзду в громадському транспорті до 5 гривень.

Хто прийняв рішення про підвищення тарифу на проїзд до 5 гривень? ПОВНИЙ ПЕРЕЛІК

Голова комісії Олексій Побережний кожне з цих питань запропонував підтримати та  рекомендувати міському голові Василю Мазуру включити до порядку денного сесії міської ради. Постійна депутатська комісії охорони здоров’я, освіти, культури та соціального захисту населення мінімальною кількістю голосів підтримала пропозицію свободівця.

Цікаво виглядає і саме голосування депутатів за такі важливі для міста Бердичева питання, а особливо їхня партійна належність. «За» проголосували Олексій Побережний (ВО «Свобода»), Наталія Надрага (ВО «Батькіщина»), Анатолій Кривушин (ВО «Свобода»),  Ніна Альвас (Укроп), Юрій Яремчук (Самопоміч).

Утримались під час голосування Наталія Рибак (БППорошенка), Тимофій Клим (Опоблок).

Найбільший прогульник засідань комісії Роман Шимонко з провладної фракції Блоку Петра Порошенка традиційно був відсутній.

Голова постійної депутатської комісії охорони здоров’я, освіти, культури та соціального захисту населення Олексій Побережний вважає, що будь-яка затримка з розглядом цих питань є неприпустимою: «Наше місто за останні 15 років перебування на посаді міського голови Василя Мазура накопичило дуже багато хронічних проблем. Вирішення «собачого питання» і критичного стану громадського транспорту не може й далі затягуватись десятками років. Влада мусить відкрито поспілкуватися з мешканцями міста. Я особисто подав проект рішення про он-лайн трансляцію сесій міської ради в мережі Інтернет та приведенні Регламенту у відповідність до законодавства – люди мають бачити як і за що голосують їхні обранці. Натомість ми бачимо, що актуальні для міста документи не голосуються на сесії. Я ще в лютому звертався до міського голови, щоб той розмістив на офіційному сайті проект рішення «Міської програми Регулювання чисельності безпритульних тварин в м. Бердичеві на 2017-2018 роки» та «Правила утримання тварин у місті Бердичеві» за авторством Сергія Орлюка. Якщо ж взяти питання по підвищенню вартості проїзду, я відверто не розумію чому члени виконкому, які прийняли таке рішення не вийшли до людей і не пояснили чим вони мотивувались і чому кожна бердичівська сім’я сьогодні має нести додаткові витрати».

Прийняття комісією охорони здоров’я, освіти, культури та соціального захисту населення подібних рекомендацій вказує на те, що сесія 22 вересня буде спекотною, а можливо й непередбачуваною.

22 вересня відбудеться чергова сесія Бердичівської міської ради