додому Бердичів Генпрокурор Луценко «нежданчиком» завітав у Райківську колонію і тут почалось… ВІДЕО

Генпрокурор Луценко «нежданчиком» завітав у Райківську колонію і тут почалось… ВІДЕО

201
0

Генпрокурор Юрій Луценко без попередження відвідав Райківську виправну колонію на Житомирщині. Про це більшість бердичівлян дізналося з його персональної сторінки у Facebook. Приїзд готувався як не очікуваний та з особливими заходами секретності. Ні працівники виправної установи, ні місцеві журналісти про це не знали заздалегідь. Як наслідок сказати, що було виявлено дуже багато порушень, це нічого не сказати.

Перевіркою встановлено низку порушень вимог кримінально-виконавчого законодавства, щодо режимних вимог, охорони праці, матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення, застосування заохочувальних норм закону, тощо. Зокрема, виявлено факти застосування до в’язнів заходів дисциплінарного впливу, які не відповідають тяжкості і характеру проступку.

Також адміністрацією виправної установи не забезпечено обов’язкового медичного огляду в’язнів та персоналу, задіяного на харчоблоках, лікувально-профілактичних, інших роботах. Засуджені позбавлені можливості доступу до питної води, подачу якої належним чином до установи не налагоджено.

Крім того засуджені установи позбавлені можливості придбавати продукти харчування та предмети першої необхідності. Асортимент товару в крамниці є вкрай незадовільним.
Відсутність належного контролю за засудженими призвело до вчинення ними злісних порушень режиму утримання та злочинів яких в цьому році скоєно вже три, один з яких є особливо тяжким – умисне вбивство.

Про це повідомляє сайт Генеральної прокуратури України.

“Жах. 500 засуджених. В лазні нема води. Їжу готують прямо в цеху, де рубають дрова. В штрафному ізоляторі нема скла у вікнах, теж нема води. В медпункті майже нема ліків. Вартість дня в кімнаті побачень – 700 грн. Доступ до телефонного зв’язку не організований”, – так про це написав сам Юрій Віталійович.

У ГПУ також повідомили, що за останній рік в цій колонії було здійснене вбивство.

За його словами, проти керівництва закладу порушили кримінальне провадження.

“Я думаю що ми будемо не клопотати, а вимагати звільнення начальника по статті”, – цитує пана Луценка прес-служба ГПУ.

Колонія №73 розташована у селі Райки Житомирської області. Підприємство колонії, за даними правозахисної організації “Донецький меморіал”, має власний кар’єр і виготовляє бруківку, щебінь, тощо.

Нагадаємо, 10 грудня – це міжнародний День захисту прав людини.