додому Бердичів В школах Бердичівщини проведено акцію «16 днів проти насильства»

В школах Бердичівщини проведено акцію «16 днів проти насильства»

122
0

З 27 листопада по 7 грудня у закладах освіти Бердичівського району проходила Всеукраїнська щорічна акція «16 днів проти насильства».

Педагогами та працівниками психологічної служби ЗНЗ була посиленна інформаційно-просвітницька роботи, направлена поглиблення знань про всі форми насильства та формування нетерпимого ставлення до них.

У Рейській школі Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» розпочалась із створення соціальної реклами «Захисти життя – зупини насильство!». Інформаційні хвилинки щодо відзначення 1 грудня –Міжнародного дня порозуміння з ВІЛ-інфікованими, 3 грудня – Міжнародного дня інвалідів, 5 грудня – Міжнародного дня волонтера, 6 грудня – річниці інциденту в Монреалі пройшли у Гришковецькій гімназії.

Зустріч з громадською організацією «АSET»: «СНІД – загроза для людства» відбулася у Райгородоцькій школі, а інформаційно-просвітницька акція «Толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих» – у Мирославській школі.

З метою запобігання порушень соціально-психологічної адаптації внаслідок стресу, попередження самогубств серед учнів та ризикованої поведінки в соціальних мережах було організовано зустріч учнів старших класів з практичним психологом Уманець І.В. та провідним спеціалістом із соціальної роботи Присяжнюк В.О. Бердичівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, на якій було проведено тренінгове заняття з проблем суїциду «Жити – це здорово!» (Рейська школа, Гришковецька гімназія, Мирославська школа). Учні також стали учасниками тренінгів «Розвиток у сучасної молоді культури та толерантності», «Булінг – підліткове насильство в школі», «Вчимося протистояти тиску», «Вчимося жити разом», «Геть насильство над дітьми», які провели практичні психологи Райгородоцької, Половецької, Бистрицької, Маркушівської шкіл.
Корисно та змістовно пройшли ділові ігри «Гендерна рівність» (Половецька школа), «Щоб не стати жертвою насилля» (Гришковецька гімназія), бесіди «Насильство в сім’ї» (Половецька, Гальчинська школа), круглий стіл між учнями 9-11 кл «Спілкування між однолітками», тематичні уроки до дня порозуміння з ВІЛ інфікованими «Маршрут безпеки», до Міжнародного Дня інвалідів «Може зламатися тіло, але ніколи не зламається дух», «Права людини» (Бистрицька школа), лекція «Ми проти насилля», де були роз’яснені методи протистояння насиллю (Маркушівська школа), групове заняття «Небезпека Інтернет-ігор», «Світ добра очима дітей» (Мирославська школа), години спілкування «Попередження дитячої агресії», «Толерантна поведінка в школі та вдома», «Попередження насильства в сім’ї та суспільстві» (Половецька школа), бесіди з профілактики насильства в сім’ї, гендерної рівності, протидії торгівлі людьми, «Мій світ без жорстокості та насильства», (Старосолотвинська, Маркушівська школи); тематичний семінар «Діти проти насильства» (Никонівська школа)

Відкрито відеолекторії з переглядом та обговоренням соціальних роликів, презентації на тему: «Насильство. Види насильства. Як себе захистити», «Торгівля людьми», «Ґендер у сім’ї, на роботі, в політиці» (Райгородоцька, Половецька, Маркушівська школи), відеосюжетів про використання дитячої праці (Гальчинська філія), відеофільм «Мій улюблений світ – без насилля» (Старосолотвинська школа).

До роботи залучили й батьків, які відповідально віднеслись до акції «Батьківська квітка любові», « У колі дружньої родини» (Райгородоцька, Рейська, Бистрицька), на батьківських зборах розглядали питання «Психологічні особливості статевого виховання дітей», «Сваряться батьки – страждають діти» (Гришковецька гімназія, Никонівська, Малосілківська школи).

Проведено анкетування учнів «Поширення та форми насильства в школі», «Насильство та його прояви в дитячому середовищі», «Що я знаю про насильство?» (Рейська, Старосолотвинська, Никонівська, Мирославська школи); тестування з учнями 9-11 класів «Я прийшов в цей світ, щоб мене любили» (Маркушівська школа), бесіди з учнями на теми «Роз’яснення неповнолітнім їх прав стосовно скоєння відносно них насильства або інших протиправних дій», «Роз’яснення відповідальності за жорстоке поводження з однолітками, а також вчинення кримінальних правопорушень проти особистості» (Райгородоцька школа).

Організовано конкурс малюнків та плакатів «Діти проти насильства» (Райгородоцька, Рейська, Гальчинська, Мирославська, Бистрицька, Старосолотвинська, Маркушівська, Никонівська школи), створення стінгазети «СНІД – не залишаймося байдужими» (Бистрицька школа), тематичну виставку книг, брошур, журналів з профілактики насильства (Мирославська школа).

Педагогічними колективами обговорено можливі випадки насилля в сім’ях дітей, що навчаються в школі, вироблено практичні кроки щодо попередження таких ситуацій. Організувано засідання методоб’єднання класних керівників з питання попередження насильства над дітьми. Виготовлено і передано батькам практичні поради щодо виховання дітей у сім’ях та толерантне вирішення проблем, пам’ятки для учнів і батьків «Стоп – насильство» «Дотримання прав дитини в родині», «Види покарань у родині» (Гальчинська філія, Гришковецька гімназія, Бистрицька, Маркушівська школи).