додому Бердичів Бізнес В Україні почали карбувати нові монети по 1 та 2 гривні

В Україні почали карбувати нові монети по 1 та 2 гривні

94
0

Монетний двір Нацбанку почав карбувати нові монети номіналом по 1 та 2 гривні, які поступово мають замінити банкноти того ж номіналу.

Про це повідомляє видання «Сегодня».

Нові монети почнуть вводити в обіг з 27 квітня. А з 1 липня Нацбанк припиняє карбування монет 1, 2, 5 і 25 копійок. Для заміни банкнот монетами, останніх треба викарбувати не менше декількох сотень тисяч.

«У нас до кінця дня буде 900 тисяч готових монет», — розповідає директор Монетного двору Нацбанку України Володимир Решинський.

Усього на замовлення НБУ потрібно виготовити близько 145 млн монет по одній гривні і 140 млн — по дві гривні. Чеканників рятує тільки те, вводити в обіг нові гроші будуть поступово. Перші монети нового зразка потраплять в обіг наприкінці квітня.

Наступного року на монетному дворі почнуть карбувати монети номіналом в 5 і 10 гривень. У НБУ зазначають, що заміна паперових грошей монетами зумовлена економією. Так, монети слугуватимуть довше, у той час як на друк паперових банкнот, які постійно зношувалися, постійно витрачалися кошти. Таким чином, замінивши монетами 1 та 2 гривні в НБУ планують зекономити близько мільярда бюджетних коштів.