додому Світ Економіка В Україні може з’явитись паралельна валюта

В Україні може з’явитись паралельна валюта

273
0

26 лютого на зборах Асоціації платників податків України було презентовано концепцію запровадження “місцевої валюти” під назвою Квант. Представники N.KRAT Group – компанії зі створення та фінансових сервісів на основі платформ сучасних комунікаційних технологій – сподіваються організувати в одному з РЕГІОНІВ України “” фінансову екосистему NETOPAY фінансів.

“Ця система взаєморозрахунків між населенням, бізнесом і муніципальними (регіональними) органами влади Екосистема – Створює зручний інструмент розрахунків У центрі цієї системи людина, а не держава. – Чи означає географічну обмеженість ходіння цієї одиниці обліку (не плутати з електронними грошима) Фінансова.”. , – пояснив ідею UBR.ua керуючий партнер компанії N.KRAT Group Олександр Спиндлер.

За словами експерта, людині важливо, що він може купити на свої гроші, а не номінальна величина його зарплати. Девальвація – головний недолік національної валюти, якого, як стверджують автори пропозиції, Квант позбавлений. Так як ця одиниця обліку забезпечена тільки реальними активами, а не боргами (наприклад, часткове банківське резервування). Вона не може використовуватися як інструмент кредитування, а тільки як плата за товари або послуги, які потрібні населенню і бізнесу.
У спрощеному вигляді це виглядає так. Регіон або підприємства (це поки ще не визначено) випускає таку облікову одиницю, яка забезпечена матеріальними або нематеріальними активами. Це можливо зробити двома шляхами: або внести на рахунок валюту і під неї “випустити” енну кількість “квантів” або гарантувати вартість іншими активами.

За Інформації N.KRAT Group, зараз ведуться переговори з європейськими фінансовими інститутами про гарантування видачі грошей в обмін на Quant. “Тому що український споживач вже не вірить в нашу банківську систему, а можливість виходу з регіональної валюти повинна бути обов’язково Наприклад, в Китаї не можна розплатитися гривнями за сніданок, тому повинна існувати можливість конвертації їх в юані.” – Кажуть в компанії. І як показує практика, бізнес знаходить таку можливість.

Або можна забезпечити одиницю розрахунків активами підприємства або громади, наприклад, нерухомістю. І по суті, кожен власник цієї одиниці є власників шматочка такий нерухомості.

В результаті, скажімо, підприємство хоче продати молоко і купити паливо. Розрахунок проводиться в “кванти”, але по факту змінюється певну кількість молока на обсяг палива. При цьому створена додана вартість (при виробництві товарів, робіт або послуг) буде додатково забезпечувати вартість еквівалента розрахунків.

Муніципальна влада отримуватимуть з таких транзакцій відрахування в бюджет, а також плату від бізнесу і населення за надані послуги. Потім ці гроші можна витратити на шість сфер: розвиток інфраструктури, медицину, освіту, екологію, безпеку і соціальні програми. В рамках цих витрат держоргани зможуть оплачувати працю громадян і замовляти у бізнесу послуги і товари.

Як відомо, гривню намагаються при першій же можливості конвертувати в іноземну валюту, щоб уникнути ризику девальвації. І тим самим фінансують іноземну економіку. У разі введення регіональної одиниці, як нам обіцяють, її також будуть намагатися скоріше витратити. Але в силу встановлених обмежень, на неї можна купити тільки товари або послуги в даному регіоні. І прискорення обігу грошей підвищить споживання та виробництво, що створить передумови для поліпшення економічних показників регіону.

“Ми називаємо її розумною грошовою одиницею, так як на неї не можна, наприклад, купити валюту, алкоголь або сигарети. Вивести з обігу, наприклад, в офшор на Кіпрі теж не можна. Тобто, чиновник, який отримав хабар в кванти, повинен буде витратити її тут же і тим самим стимулювати споживання в регіоні “, – упевнений Олександр Спиндлер.

Подібна ідея вже неодноразово перевірялася в Європі. Зараз таких регіональних систем розрахунку в одній тільки Німеччині налічується більше 40. “Так, є євро, який об’єднує Європу, але у Франції, Іспанії та Німеччини абсолютно різні внутрішні проблеми, які потрібно вирішувати І єдина валюта для цього не годиться.” – Зазначив глава Союзу регіональних валют Німеччини Франк Янський.

У той же час Україна вже має перший досвід впровадження додаткової валюти. Це було в Рівненській області. За словами одного з представників місцевого відділення Асоціації платників податків, керівник підприємства “Управління Будівництва Рівненської АЕС” Василь Огородник в містечку Козин Рівненської області ввів свою валюту “городники” які ходили по всьому місту. Схожа схема працювала на “Рівнеазот”. Однак обидві грошові одиниці припинили своє ходіння, як тільки на цих підприємствах стали розтягувати ліквідні активи. В результаті власники другої валюти в один момент втратили свої кошти платежу, які втратили довіру серед продавців товарів і послуг.