додому Бердичів Бізнес В рамках операції «Літо – 2017» в Бердичеві перевіряли чи продають алкоголь...

В рамках операції «Літо – 2017» в Бердичеві перевіряли чи продають алкоголь дітям

100
0

З метою забезпечення безпечного відпочинку, попередження вчинення злочинів дітьми та стосовно них, попередження негативних явищ у період літнього оздоровчого сезону сектором ювенальної превенції Бердичівського відділу поліції спільно зі службою у справах дітей виконавчого комітету Бердичівської міської ради, міським управлінням освіти і науки в рамках операції «Літо – 2017» 5 серпня 2017 року проведено профілактичний рейд у вечірній час, в ході якого перевірено 5 торгівельних точок на предмет продажу алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім особам, здійснено обстеження 2 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. Як повідомляє офіційний портал Бердичева, випадків продажу алкогольних або тютюнових виробів дітям не виявлено, фактів неналежного виконання батьківських обов’язків не зафіксовано, виховними заходами охоплено 67 дітей.

Також відбулося відпрацювання в закладів відпочинку та оздоровлення – позашкільному навчально-оздоровчому таборі «Соколятко» (с.Скраглівка). З дітьми проведена роз’яснювальна робота щодо дотримання правил дорожнього руху, дотримання правил поводження на воді, пропаганди здорового способу життя, відповідальності підлітків за вчинення протиправних дій.

Варто нагадати, що протягом кількох останніх років прийнято ряд нормативних актів, які регулюють діяльність суб’єктів підприємницької діяльності та спрямовані на профілактику негативних явищ в молодіжному та дитячому середовищі. Зокрема, дітям у віці до 16 років з 22.00 до 6.00 забороняється перебувати у закладах, в яких проводиться діяльність у сфері розваг, та установах громадського харчування, якщо їх не супроводжує хоча б один з батьків або інший законний представник дитини. Порушення порядку перебування дітей у закладах сфери розваг або громадського харчування тягне за собою стягнення штрафу з посадових осіб, підприємств, установ, організацій, незалежно від форми власності, громадян – власників підприємств, або уповноважених ними осіб, громадян суб’єктів підприємницької діяльності від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольнихнапоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. Продавець таких виробів зобов’язаний витребувати у покупця паспорт або інші документи, які підтверджують його вік, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення ним 18-річного віку. За порушення цієї норми законодавство передбачає притягнення суб’єктів господарювання до адміністративної відповідальності.

Незнання батьками та суб’єкти підприємницької діяльностізаконодавства не звільняє їх від відповідальності. Саме від їх сумлінного ставлення до своїх обов’язків багато в чому залежить майбутнє молодого покоління.

Батьки несуть відповідальність за вчинки своїх дітей, разом з дітьми відповідають за правопорушення та злочини, вчинені ними, отже повинні бути уважнішими до своїх дітей, приділяйте їм якомога більше уваги.