додому Бердичів Бізнес В Житомирській області викрили депутата, який організував «експорт» дубових пиломатеріалів до ЄС:...

В Житомирській області викрили депутата, який організував «експорт» дубових пиломатеріалів до ЄС: підозра за трьома статтями

102
0

СБУ викрила на Житомирщині депутата, який організував вивіз гуртових партій дубових пиломатеріалів до ЄС за підробленими документами.

Про це  повідомила пресгрупа управління СБУ в Житомирській області.

«Служба безпеки України блокувала протиправний механізм масштабного «експорту» гуртових партій дубових пиломатеріалів до країн ЄС, виготовлених із незаконно зрубаної деревини. За попередніми даними, лише за пів року зловмисники «експортували» до 30 вантажівок готової продукції, заробивши на цьому майже 5 млн грн. Оперативники спецслужби встановили, що протиправну схему організував депутат однієї з сільських рад Бердичівського району. Зловмисник ініціював понаднормову рубку у місцевому державному лісгоспі дубів, які скуповував за готівку. Його «партнери» з підконтрольної приватної пилорами виготовляли з них пиломатеріали. До свого «промислу» народний обранець долучив двох друзів, один з яких займався доставкою незаконно зрубаної деревини. У обов’язки іншого входило отримання «липових» сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, що необхідні для безперешкодного переміщення продукції через державний кордон», – йдеться у повідомленні.

Виручка від цієї «зовнішньоекономічної діяльності» надходила на валютні рахунки підприємців-близьких родичів організатора оборудки. Таким чином відбувалася її легалізація.

Задокументовано, що лише упродовж 6 місяців зловмисникам вдалося вивезти з України понад 550 куб.м дубових пиломатеріалів – майже три десятки вантажних автомобілів, заробивши при цьому майже 5 млн грн.

Протиправну діяльність зловмисників вдалося виявити завдяки системному аналізу співробітниками спецслужби зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів підприємницької діяльності.

Наразі депутату-організатору схеми повідомлено про підозру за:

ч.3 ст.209 (легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом);

ч.4 ст.246 (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу);

ч.ч.3 і 4 ст.358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України.

Його спільникам повідомлено про підозру за вчинення аналогічних правопорушень.

У межах кримінального провадження перевіряється причетність до оборудки посадовців державного лісового господарства.

Документування оборудки здійснювали співробітники Управління СБ України в Житомирській області спільно зі Слідчим управлінням Головного Управління Національної поліції за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури.

«Слідством установлено, що розкрадання лісу з квітня по жовтень 2020 року налагодив депутат, директор сільськогосподарського кооперативу, який займається лісозаготівлею та лісопильним виробництвом. Для цього він створив та очолив злочинне угруповання, залучивши двох своїх знайомих. Кожний виконував свою «функцію»: один на власному автомобілі постачав необліковану деревину до пилорами, власник якої – депутат – керував виготовленням лісоматеріалів, третій співучасник підробляв документи про «законність» походження пиломатеріалів та забезпечував митне оформлення. Незаконно здобуту та перероблену деревину експортували за кордон, а отримані кошти легалізовували шляхом здійснення банківських операцій з обміну валюти. Організованою групою відправлено із Житомирщини за кордон понад 6 вагонів дубової лісопродукції (майже 550 м3) вартістю майже 1,5 млн грн. Крім цього, 35 дубових колод вилучено під час обшуку у лісопильному цеху та арештовано. Також накладений арешт на вантажний автомобіль, яким транспортували деревину», – поінформувала обласна прокуратура.

Житомир.info