додому Бердичів Бізнес В додатку «Дія» запускають функцію опитування, Кабмін затвердив порядок проведення

В додатку «Дія» запускають функцію опитування, Кабмін затвердив порядок проведення

44
0

Відсьогодні на порталі державних послуг «Дія» доступні онлайн-сервіс зі зміни місця реєстрації та опитування.

Глава держави зауважив, що перші запитання – не складні, не доленосні для країни та є радше тестуванням цієї функції. Зокрема, вони стосуються нових цифрових послуг, що віднині з’явилися в додатку «Дія», – яка з них є найкориснішою, та якою має бути назва нової державної програми для людей, старших за 60 років.

«Обирайте свій варіант, дивіться, як працює електронна демократія в «Дії», впливайте на розвиток цифрової держави», – закликав громадян Володимир Зеленський.

Зауважимо, що постановою Кабінету міністрів від 7 лютого 2022 року затверджений Порядок проведення опитування щодо ініціатив, спрямованих на вирішення питань державного управління у різних сферах суспільного життя, на Єдиному державному вебпорталі електронних послуг.

«Затвердити Порядок проведення опитування щодо ініціатив, спрямованих на вирішення питань державного управління у різних сферах суспільного життя, на Єдиному державному вебпорталі електронних послуг, що додається. Міністерству цифрової трансформації забезпечити у тримісячний строк технічну можливість проведення опитування на Єдиному державному вебпорталі електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Дія)», – йдеться у документі.

У затвердженому Порядку, зокрема, зазначається, що ініціатор опитування – міністерство, інший центральний або місцевий орган виконавчої влади, що подали до Мінцифри замовлення на проведення опитування; учасники опитування – користувачі порталу «Дія», а також мобільного додатка «Дія», яким виповнилося 14 років та які виявили бажання пройти опитування на порталі.

«Опитування є збором інформації, що проводиться з метою дослідження загальної думки (позиції) населення щодо ініціатив, спрямованих на вирішення питань державного управління у різних сферах суспільного життя. Опитування не є голосуванням, передбаченим Законом України «Про всеукраїнський референдум», та не є виборами, передбаченими Виборчим кодексом України. Опитування не є формою публічного громадського обговорення та/або електронних консультацій з громадськістю, передбачених Порядком проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики», – пояснюють розробники документу.

Визначено, що одночасно можуть проводитися кілька опитувань з різних питань, опитування може проводитися для всіх користувачів «Дії» або для окремих категорій користувачів відповідно до замовлення.