додому Бердичів В Бердичівському районі відзначили День усиновлення

В Бердичівському районі відзначили День усиновлення

75
0

Вже стало традицією, що в останній день вересня ми відзначаємо прекрасне та величне свято – День усиновлення, яке співпадає із днем християнського свята Віри, Надії та Любові. Святий обов’язок дорослих – зробити все можливе, щоб кожна дитина зростала в сім’ї, любові і достатку.

З кожним роком в Україні зростає число сімей, які бажають взяти на виховання, обділену батьківською ласкою дитину, суспільство стає більш гуманним і більш чуйним до чужого болю.

Сьогодні в Бердичівському районі функціонує 11 прийомних сімей, в яких виховується 13 дітей.

День усиновлення – це день вшанування усиновителів, батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу, опікунів, піклувальників, прийомних батьків – усіх, хто причетний до цього свята.

30 вересня 2016 року в районній державній адміністрації Бердичівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було організовано та проведено дозвіллєво – ділову зустріч з прийомними сім’ями під назвою «Оселя, скупана в любові», на яку також були запрошені і соціальні партнери.

З теплими та щирими словами вдячності за сміливий та відповідальний крок у житті до прийомних батьків звернулася перший заступник голови районної державної адміністрації Наумчук Т.В. У своїй бесіді з батьками Тетяна Володимирівна повідомила про те, що готова вислухати кожного, почути їхні проблемі питання , пропозиції та побажання і обов’язково знайти на них рішення.

З великим захопленням батьки переглядали фотографії кожної прийомної сім’ї, з цікавістю спостерігали, як швидко плине час та виросли їхні діти, адже світлини зберегли прекрасні моменти, на яких діти ще зовсім маленькі, пізнають світ, усім цікавляться. Перегляд фото-слайдів супроводжувався гучними коментарями батьків, радісним сміхом.

Директор Бердичівського районного центру СССДМ Продеус Олена Володимирівна влучно коментувала та додавала нову цікаву інформацію про кожну сім’ю.

Зустріч продовжувалася в теплій затишній атмосфері, усі присутні пригощалися гарячою кавою, цукерками та печивом. Прийомна донька Люба люб’язно погодилася поділитися своїми вміннями та навичками виготовляти вироби з паперу. Вона проводила майстер – клас з орігамі для присутніх дітей.

В цей час батьки мали можливість поставити запитання до запрошених соціальних партнерів. Зокрема, начальник служби у справах дітей РДА Хоренко О.І. проінформував батьків про те, що саме служба у справах дітей забезпечує контроль за цільовим використанням коштів на дітей та за станом їх утримання.

Виступ продовжила начальник відділу грошових виплат та компенсацій управління праці та соціального захисту населення РДА Каплінська Н.Г., яка розповідала про призначення соціальної допомоги та грошового забезпечення дітям – сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які вступають на навчання до ПТНЗ та вузів, про виплати державної соціальної допомоги у період вступної кампанії, на лікарняному, під час літніх канікул.

З результатами оздоровлення дітей упродовж оздоровчого літнього періоду 2016 року ознайомила начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА Галущак Г.М.

З важливим порадами та консультаціями щодо збереження здоров’я підростаючого покоління до присутніх батьків та дітей звернулася лікар ЦРЛ Паска Т.М.

Глибокі емоції та хвилювання усіх присутніх викликала розповідь переможиці конкурсу на кращу історію «По сторінках щастя» Корзун Анжеліки, яка поділилася своїм баченням про дитяче щастя:

«… інколи я чую, як мої однолітки скаржаться на своїх мам: заставляє вчитись, робити уроки, не купує телефон, планшет або новомодні кросівки…Мені, якщо чесно, стає соромно за них. Дешеве якесь щастя у деяких. Хіба може щось зрівнятися з маминими сльозами, коли її діти йдуть у перший клас? Що може зрівнятись з маминою посмішкою? З маминою колисковою? З маминими руками? Мудрим словом?
Щастя – коли мама є. І це найбільше багатство…»
Наша зустріч була для всіх корисною, цікавою та змістовною.

На завершення приємним стало фото на пам’ять.

%d1%81%d0%bb%d1%83%d0%b6%d0%b1%d0%b0-%d0%b4%d1%8b%d1%82%d0%b5%d0%b91

Директор БРЦСССДМ
Продеус О.В.