додому Бердичів В Бердичівському лісгоспі висадять 170 гектарів лісу, 70% з яких – дубові

В Бердичівському лісгоспі висадять 170 гектарів лісу, 70% з яких – дубові

53
0

19 мільйонів гривень витратило державне підприємство «Бердичівське лісове господарство» на ведення лісового господарства у 2016 році.

«Таким чином на кожен гектар лісового фонду спрямовано по 747 гривень, – поточнює директор лісгоспу Олександр Мудревський. – І це все власні кошти підприємства, бо державного фінансування господарство, як відомо, не має.»

«Створення лісових культур у нашому підприємстві вимагає багато затрат,- додає головний лісничий лісгоспу Григорій Івасюк. – Адже територія лісгоспу – це переважно багаті грунти, а на них гарно ростуть не лише культури, а й буряни та чагарники. Тому за сезон маємо провести мінімум 3 догляди (обкошування та обсапування), бо інакше саджанцям до сонця не пробитися. Отож лише на садіння і догляд 1 гектара лісових культур в рік витрачається від 10 до 15 тисяч гривень.»

Варто зазначити, що в цьому році в лісгоспі висадять 170 гектарів лісу, 70% з яких – дубові насадження. Для цього теплицях та розсадниках підприємства підростає майже півтора мільйона сіянців дуба.

Про це повідомляє прес-служба обласного лісгоспу.

Нагадаємо, що загалом лісівники області в цьогоріч планують провести лісовідновлювальні роботи на площі 7800 гектарів. 5 тисяч гектарів відведуть під лісові культури, решту – залишать для природного поновлення. Таким чином всі зруби попереднього року будуть заліснені.