додому Бердичів В бердичівських школах ще економніше використовуватимуть електроенергію

В бердичівських школах ще економніше використовуватимуть електроенергію

94
0

Децентралізація та бюджетні новації вже дають про себе знати кишеням бердичівських родин. Новації стають просто невідворотними і в галузі освіти.

Як стало відомо на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради при формуванні нового міського бюджету на 2017 рік держава компенсовуватиме тільки заробітні плати вчителів, а от комунальні послуги та робота технічного персоналу забезпечуватиметься містом.

В такій ситуації, міський голова Василь Мазур ініціював запровадження особливого режиму по моніторингу використання електроенергії в школах.

Розгалуджена мережа шкіл, лягає важким тягарем на бюджет міста.

На сьогодні, в Бердичеві сформовано 315 класів, в яких навчається 8190 дітей. Найгірше забезпечені підручниками учні 4-их класів (45%) та 7-их класів (49%). Проблема тимчасово вирішується конспектами та використанням електронних посібників. На закупівлю підручників витрачено з міського бюджету 158 219 гривень, ще 76 587 гривень витрачено на їх доставку до Бердичева.

Про це під час розгляду питання «Про підготовку закладів освіти до нового 2016/2017 навчального року та роботи в осінньо-зимовий період» мали змогу дізнатися присутні під час заслуховування звіту в.о. начальника управління освіти і науки виконавчого комітету Бердичівської міської ради Світлани Басюк

В дошкільній системі перебуває 3324 дитини в 124 групах. Міський голова Василь Мазур повідомив про проведення тендеру і очікування початку будівельних робіт дитячого садочка.

Позашкільна система представлена 43 гуртками. Працює дитячо-юнацька спортивна школа, яка в цьому році отримала нове приміщення в самому центрі Бердичева (на місці колишнього кінотеатру).

Протягом літа 1 051 дитина навчалася в мовних таборах. 180 дітлахів, за інформацією в.о. начальника управління освіти і науки виконавчого комітету Бердичівської міської ради Світлани Басюк, відвідали табір «Соколятко» на що витратили 383 тисячі гривень.

Попри складну ситуацію сьогодні та непередбачуване майбутнє завтра, бердичівські освітяни намагаються виховувати наступні покоління.