додому Бердичів В Бердичеві православні громади приєднуються до УПЦ Київського патріархату

В Бердичеві православні громади приєднуються до УПЦ Київського патріархату

126
0

Враховуючи проголошене бажання відновити церковну єдність на канонічних основах, Українська Православна Церква Київського Патріархату прагне до подолання існуючого церковного розділення та утворення в Україні автокефальної єдиної Помісної Української Православної Церкви з Патріаршим престолом у м. Києві.

З цією метою Київський Патріархат неодноразово (у 1995 р., у 2000-2001 рр., у 2005 р., у 2011 р., у 2015 р.) розпочинав діалог з УАПЦ про об’єднання. На жаль, кожного разу цей діалог зупинявся з незалежних від Київського Патріархату причин. Предстоятелі та архієреї Київського Патріархату і УАПЦ неодноразово підписували спільні документи, покликані привести наші Церкви до єдності. Такі документи підписувалися і у присутності Вселенського Патріарха, що засвідчує прагнення Константинопольської Матері-Церкви до того, щоб Київський Патріархат і УАПЦ об’єдналися. Однак усі спроби завершувалися безрезультатно. Але багато духовенства і віруючі УАПЦ були і залишаються вірними ідеї автокефалії Української Церкви. «В УАПЦ є багато розсудливих людей – ми будемо спілкуватися безпосередньо з окремими парафіями та священиками, які хочуть належати до єдиної Української православної Церкви. Об’єднання ітиме з низів, від священиків та віруючих. Їх і закликатимемо об’єднуватися в єдину Церкву» – заявив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Сьогодні і на Житомирщині продовжується об’єднання православних громад інших юрисдикцій в лоні Київського Патріархату. В ці дні, під архіпастирський омофор архієпископа Житомирського і Овруцького Ізяслава, виявила бажання перейти ще одна парафія, яка раніше належала до Української Автокефальної Православної Церкви. Керуючий Житомирською єпархією УПЦ КП задовольнив прохання громади ікони Божої Матері «Скоропослушниця»  м. Бердичів (настоятель протоієрей  Микола Семенюк) та благословив надалі продовжувати своє служіння в лоні УПЦ Київського Патріархату. У поданих проханнях спонукою до такого рішення священнослужитель вказує прагнення долучитися до становлення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви. Релігійна громада приймала рішення осібно, з дотриманням усіх вимог чинного законодавства України.

Прес-служба Житомирської Єпархії УПЦ КП