додому Бердичів В Бердичеві остаточно завершать створення відділу культури

В Бердичеві остаточно завершать створення відділу культури

79
0

На найближчій черговій сесії 22 вересня депутати Бердичівської міської ради остаточно затвердять міський відділ культури, який утримуватиметься за рахунок коштів бюджету.

Відповідно до пропонованого Положення координацію роботи відділу виконуватиме Василь Мазур, але структура буде підзвітна й підконтрольна раді. Новостворений відділ культури здійснює керівництво міським Палацом культури імені Шабельника О.А., Бердичівською музичною школою, Бердичівською художньою школою, Музеєм історії міста Бердичева, міською централізованою бібліотечною системою.

Тепер саме він повинен сприяти реалізації прав громадян, творчих працівників та їх спілок, а також закладів, підприємств і організацій культурно-мистецької сфери, що діють у місті, на свободу літературної й художньої творчості, вільного розвитку культурно-мистецьких процесів, забезпечення доступності всіх видів культурних послуг і культурної діяльності.

Відповідно до покладених завдань відділ культури виконує такі функції:

  • Створює умови для розвитку аматорського музичного, театрального, хореографічного, циркового, образотворчого, декоративно-ужиткового і фотомистецтва, народної художньої творчості, початкової мистецької освіти, змістовного культурного дозвілля населення, сприяє формуванню репертуару мистецьких колективів, комплектуванню та поновленню фондів, збереженню нематеріальної спадщини. Сприяє формуванню єдиного культурного простору України, збереженню об’єктів культурної спадщини.
  • Розробляє стратегічні напрямки та цільові комплексні програми розвитку культури в місті. Готує пропозиції до проектів програм соціально-економічного розвитку міста та проектів міського бюджету.
  • Сприяє популяризації та розповсюдженню кращих зразків національного кіномистецтва.
  • Проводить загальноміські заходи, фестивалі, свята, конкурси, огляди аматорської народної творчості, виставки творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва.
  • Створює сприятливі умови для утвердження української мови в суспільному житті, збереження і розвитку етнічної, мовної і культурної самобутності національних меншин, які проживають в місті.
  • Сприяє збереженню та відтворенню історичного середовища міста Бердичева.
  • Сприяє організації підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації працівників галузі, забезпеченню соціального захисту працівників підвідомчих закладів культури.
  • Сприяє розвитку базової мережі та зміцненню матеріально-технічної бази підпорядкованих закладів культури.
  • Здійснює пошук, вивчення, використання і поширення нових організаційно-творчих підходів у діяльності закладів культури.
  • Вживає заходів для зміцнення міжнародних та міжрегіональних культурних зв’язків в межах законодавства України.

Начальник відділу, відповідно до Положення нестиме персональну відповідальність за виконання покладених на нього завдань, встановлюватиме ступінь відповідальності керівників підпорядкованих закладів культури.

Нагадаємо, День незалежності України 2017 року в Бердичеві провели для галочки