додому Бердичів В Бердичеві зросли надходження в бюджет, а хто витрачатиме?

В Бердичеві зросли надходження в бюджет, а хто витрачатиме?

66
0

Для економіки нашого міста є дві хороші новини: перша – суттєво зросли податкові надходження з початку року, друга – місцеві бюджети Житомирщини отримали чергову суттєву субвенцію з державного бюджету.

Але за давнім бердичівським повір’ям: «чим більше грошей у влади в місті, тим ретельніше громаді та журналістам треба слідкувати за їхнім витрачанням».

А тепер про все по порядку. Як повідомляє Бердичівська державна податкова інспекція протягом 9-ти місяців 2016 року сплата податків до бюджету усіх рівнів становить близько 298 млн. грн., зборів та інших обов’язкових платежів. Ця сума більша, аніж у минулого року на 26 % або на 77 млн. грн.

Переважну більшість із загальної суми коштів, а саме 185 млн. грн. отримали місцеві бюджети. Приріст податкових надходжень у порівнянні за цей же період минулого року місцевого бюджету Бердичева склав 50,4 млн. грн. або 52 %, місцевих бюджетів Бердичівського району – 14,5 млн. грн. або 62 %.

Окрім того, 3 жовтня місцеві бюджети Житомирщини отримали перші субвенції з держбюджету в цьому місяці. Про це інформує департамент фінансів облдержадміністрації. Так в область було спрямовано освітню субвенцію – 59,8 млн. грн. та медичну субвенцію – 58,3 млн. грн.; Ще 50,5 тис. грн. надійшло на придбання витратних матеріалів для закладів охорони здоров’я та лікарських засобів для інгаляційної анестезії, 6 млн.грн. – на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад , 4,3 млн..грн. – на придбання медикаментів та виробів медичного призначення для забезпечення швидкої медичної допомоги.

У місцеві бюджети були спрямовані кошти на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій у розмірі 8,4 млн.грн., а також на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот у сумі 38,1 млн. грн.

Значна сума цих коштів надійде і до нашого славного міста Бердичева. Тепер, очевидно, найближчого часу знову варто очікувати «чергової позачергової» Бердичівської сесії міської ради для «узаконення напрацювань виконавчого комітету».