додому Бердичів В Бердичеві знову стало критично мало суддів

В Бердичеві знову стало критично мало суддів

93
0

Про неукомплектованість суддями Бердичівського міськрайонного суду ми писали на сторінках газети вже не раз. За штатом в нас має працювати 12 суддів, але вже кілька років немає й половини потрібної кількості суддів. Деякі пішли на пенсію, в інших закінчився п’ятирічний термін, і вони не перепризначені на посади.

Минулого року влітку взагалі вершив правосуддя лише один суддя – Олег Володимирович Замега, а коли він пішов у відпуску, розгляд справ повністю припинився. Потім ситуація трохи поліпшилась. Указом Президента були перепризначені судді Олександр Яковлєв та Тетяна Вдовиченко, а з Донецької області у відрядження прислали суддю Дзержинського суду Миколу Скибу (хоча судова адміністрація спочатку обіцяла двох «командированих»).

Ще на сьогодні на судовому порталі було розписані справи на цього суддю, одна з яких зацікавила журналістів. Але прибувши в суд дізнались, що у судді Скиби вже закінчився термін відрядження, і він з 2 липня ніяких справ в Бердичеві немає. Хоча було клопотання бердичівського суду, щоб термін відрядження подовжили, і сам суддя погоджувався, але… десь у верхах коліщатка не закрутились у потрібному напрямку. Отже, сьогодні він знову в Донецькій області, в рідному суді, який знаходиться в декількох кілометрах від лінії розмежування, і в якому справ на порядок менше, ніж у Бердичеві.

Велику надію бердичівські судді мають на найшвидше призначення ще двох суддів, які пройшли спец. перевірку та атестацію, щодня перевіряють сайт Президента, але потрібний указ там ніяк не з’являється. Тому й тягнуться роками судові справи, а підозрювані сидять в слідчому ізоляторі теж роками. Приклади таких справ – у наступних публікаціях.