додому Бердичів В Бердичеві за «святкування» Дня Соборності України знову поставили галочку ФОТО

В Бердичеві за «святкування» Дня Соборності України знову поставили галочку ФОТО

114
0

У Житомирі програмою заходів передбачили утворення «живого ланцюга», ходу вулицею Михайлівською на майдані імені С.П. Корольова – за участю оркестру, прапороносців та учасників ланцюга єдності та виконання Гімну України. В заході були військові, керівництво області, міста, чиновники, представники політичних партій, громадських організацій та житомиряни різного віку

Об’єднані територіальні громади Житомирщини 22 січня також активно долучились до відзначення Дня Соборності України. У більшості районах області відбулися урочисті заходи з нагоди 100-річчя проголошення Української Народної Республіки. Зокрема, жителі утворили «ланцюги єднання», відбулось покладання квітів до пам’ятників видатних українських особистостей, концерти, тематичні виставки тощо.

В одному з районів, в м. Овручі, на урочистих заходах побував перший заступник голови обласної ради Сергій Крамаренко, який долучився до символічного «живого ланцюга єдності», що утворили жителі міста. Також він вшанував пам’ять видатного митця Тараса Шевченка, поклавши квіти до його пам’ятника. Про це повідомляє офіційний сайт Житомирської обласної ради.

Гідно відбувся захід і в Бердичівському районі, за участі голови райдержадміністрації Едуарда Томашевського, директора департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської ОДА – Юрія Прокопця, Гришковецького селищного голови Ірени Лісової, начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Валентини Логвінчук, директора територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бердичівського району Валерія Сороченко, бібліотекарів району, працівників районного Центру культури і дозвілля, підопічних тер центру та жителі селища Гришківці.

Виступаючи перед присутніми, голова райдержадміністрації  Едуард Томашевський  наголосив: «Цю знаменну дату в нашому історичному календарі ми лише тепер починаємо осмислювати та по – справжньому цінувати на громадському і державному рівнях. Тепер, коли нашу свідомість перевернули події на майдані, події на Сході країни. Кожен по – своєму зрозумів і сприйняв ці реалії. Сьогодні ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності та соборності дій ми можемо досягти побудови високоекономічної і духовно багатої, України. Вільної і незалежної, демократичної країни, якою пишатимуться наші нащадки. Тільки у єдності сила держави».

22 січня у місті Коростишеві також відбувся мітинг з нагоди Дня Соборності України. У якому взяли участь голова райдержадміністрації О.В.Цимбалюк, голова районної ради С.В.Бондарчук, міський голова І.І.Кохан, керівники та працівники підприємств, установ, організацій та громадськість міста і району. За традицією, мітинг проходив біля пам’ятника українського Кобзаря – Т.Г.Шевченка, до підніжжя якого, під час урочистостей, було покладено квіти. Під час проведення заходу, трьом учасникам АТО було вручено нагороди. По завершенню мітингу, усі присутні взяли участь у Всеукраїнській акції «Ланцюг єдності».

І лише в Бердичеві захід відбувся в бібліотеці при повному заповненню місць школярами (переважно 2-ої та 5-ої центральних шкіл). З усього керівництва Бердичева, міський голова Василь Мазур спромігся відправити на подію лише свого радника Василя Толочка. Молодь показала кілька сценок. Солісти міського Палацу культури виконали традиційні для будь-яких свят композиції, які не мають жодного відношення до такої важливої для нашої держави дати. За годинку справились, черговий захід провели, галочку поставили.

Нажаль, Бердичівська міська влада вже вкотре не спромоглася навіть продовжити традиції започатковані свого часу в нашому місті Всеукраїнським об’єднанням «Свобода» ще  2011 року. Не побачили ми серед присутніх і бердичівлян, які особисто брали участь у Всеукраїнському ланцюгу єдності у 1990 році. Як вдалося дізнатися першому інформаційному порталу Наш Бердичів, їх навіть і не запросили на міський захід. І це при тому, що саме на зорі відновлення незалежності відбулася одна з найбільших у Центральній та Східній Європі масових акцій – «живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель України та знак вшанування подій Першої української незалежності.

Від 500 тисяч до трьох мільйонів українців 21 січня 1990 р. узялися за руки та створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Так вперше з дня проголошення Акта Злуки 1919 року між  Українською Народною Республікою та Західно-Українською Народною Республікою у сучасній історії України було відзначено День Соборності, який згодом став державним святом.

“Україна єдина від 1919 року” — підкреслюють в Українському інституті національної пам’яті, нагадуючи про цю дату. Історики спростовують міф російської пропаганди про Сталіна як “збирача українських земель”, який нібито визначив сучасні кордони України.

“Проголошення Соборності УНР та ЗУНР 22 січня 1919 року є історичним актом об’єднання українських земель у єдину державу. Саме ці події, а не події вересня 1939 року, є підставовими для історії українського державотворення. Адже в 1919 році українці об’єдналися з власної волі, щоб жити разом в єдиній незалежній державі”, — йдеться у методичних матеріалах Інституту.

Сьогодні саме час нагадати, що тільки в єдності всіх своїх земель Україна здатна зберегти державність. 98 років тому тодішній парламент — Українська Центральна Рада — проголосив незалежність Української Народної Республіки. Та втративши цілісність в період Української революції, Україна втратила державність як таку. Тому сьогодні зберегти соборність — повернути Крим та перемогти на Донбасі – означає зберегти незалежність України вцілому. Інакше розв’язання нинішнього конфлікту загрожує розчленуванням України поміж різними державами, як це сталося у 1920-х роках”, — пояснює Голова УІНП історик Володимир В’ятрович.

Нагадаємо, 22 січня 1918 року Українська Центральна Рада прийняла IV Універсал, який проголошував самостійність і незалежність УНР як вільної суверенної держави українського народу.

Українська Центральна Рада у листопаді 1917 року проголосила утворення Української Народної республіки, сподіваючись на федеративні стосунки із демократичною Росією. Поступове творення національної держави було перервано військовою агресією більшовицького режиму, який захопив владу в Росії.

17 грудня 1917 року більшовицька Рада народних комісарів РРФСР передала Українській Центральній Раді «Маніфест до українського народу з ультимативними вимогами до Української Ради» Володимира Леніна і Льва Троцького. Документ вимагав від українського уряду безумовної допомоги більшовикам в Україні. Ультиматум був відхилений 20 грудня 1917 року Українською Центральною Радою за підписом Володимира Винниченка та Симона Петлюри. Відхилення цього ультиматуму стало приводом для початку більшовицької агресії проти України.

Ці обставини, а також крах сподівань та ілюзій лідерів Української революції щодо можливості створення федеративної і демократичної Росії, сприяли якнайшвидшому проголошенню самостійності України 22 січня 1918 року. Центральна Рада проголошувала УНР «самостійною, ні від кого незалежною, вільною, суверенною державою українського народу». Джерелом влади проголошувався народ України.

Революційні події на Наддніпрянській Україні вплинули на інші території, де проживали українці. 1 листопада 1918 року постала Західноукраїнська Народна Республіка, населення і політичні діячі якої прагнули до об’єднання з УНР у соборній державі.

Акт Злуки вирішили приурочити до першої річниці проголошення IV Універсалу – 22 січня 1919 року. Над тисячами присутніх у Києві на Софійській площі прозвучали слова Акта: «…Віднині во єдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України – Галичина, Буковина, Закарпаття і Наддніпрянська Україна. Здійснилися віковічні мрії, для яких жили і за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна республіка. Віднині український народ увільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної, незалежної української держави, на добро і щастя українського народу».

За радянських часів події Української революції 1917–1921 років намагалися не згадувати у підручниках історії. Утім пам’ять про ці події перемогла радянську амнезію.

21 січня 1990 р. відбулася одна з найбільших у Центральній та Східній Європі масових акцій – «живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель України та знак вшанування подій першої української революції. Достеменно невідома кількість учасників акції. Різні джерела називають від половини до трьох мільйонів людей, які узялися за руки та створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Акція стала одним із свідчень того, що українська нація подолала страх перед комуністичним режимом і готова маніфестувати свою незгоду політиці комуністичної партії. 25 років тому ця подія стала провісником майбутнього падіння СРСР і проголошення нової незалежної і соборної України.

А тепер пропонуємо фото, як відзначали Дня Соборності України в містах Житомирщини

Житомир. Фото видання 20 хвилин. Житомир

Овруч. Фото з офіційного сайту облради

Бердичівський район

Новоград-Волинський