додому Бердичів (ВІДЕО) Жителі села Гальчин попередили виробництво деревного вугілля

(ВІДЕО) Жителі села Гальчин попередили виробництво деревного вугілля

192
0

Виробництво деревного вугілля – це незаперечний факт забруднення довкілля. Усі ми пам’ятаємо останні події, які обертались навколо селища Гришківці, де люди повстали проти підприємця Морозова, який забруднював повітря. Його виробництво фактично забрало право на чисте повітря у громади. Люди були доведені до краю і перекрили трасу міжнародного значення поблизу села Осиково. Наразі підприємство закрили та скасували усі дозволи на виробництво.

Не пройшло багато часу, коли така сама біда торкнулась і сусіднього селища Гальчин. Там місцевий підприємець на пайовій земельній ділянці встановив шість бочок для виробництва деревного вугілля. Місцевих жителів зацікавило, на якій підставі підприємець Безверхий розмістив там своє підприємство, і чому громаду про це ніхто не запитав, адже вони добре знають про історію з підприємством у Гришківцях.

З цього приводу 16 вересня в селі ініціативна група зібрала місцеву громаду, аби обговорити це болюче питання. Приїхали почути думку народу і голова районної ради Максим Самчик, депутати обласної ради Вітусевич та Чернявський, представники активної громади селища Гришківці. Окрім того, прийшов і підприємець, який мав намір розповісти людям, що там все законно та ніякої шкоди довкіллю виробництво не зробить.

Жителька села достеменно розповіла, що боротьбу вони почали минулого місяця, коли на території колишнього тракторного стану розмістились ці шість бочок. Жителі села прийшли до підприємця, аби той показав хоч якісь документи, але останній відмовився. Тоді мешканці викликали поліцію, яка хоч заяви прийняла, але ніяк не відреагувала. У сільській раді мешканцям показали дозвіл виконкому на виготовлення технічної документації. Земельна ділянка, де розташовують підприємство, пайова. Відповідно підприємець обійшовши кілька пайовиків взяв у них в оренду частини землі, навіть не пояснивши для чого. Коли ж власники паїв дізнались, що їх будуть труїти на власній же землі, це їх, м’яко кажучи, обурило. Далі більше, виконком не мав повноважень взагалі надавати якийсь дозвіл.

Підприємець Ростислав Безверхий звинувачує людей у тому, що вони його хочуть просто вижити. Люди пояснюють, що він може працювати, але ще далі від селища. Але проблема в тому, що там немає вже де розмістити підприємство. Хочу нагадати, що виробництво деревного вугілля у такий спосіб, який з легкістю можна назвати варварським, у Європейських країнах заборонений. Наші підприємці наразі розміщують такі виробництва на Україна, а продають за кордон і мають майже 300% прибутку. Фактично, вбиваючи українців, наживаються на їх здоров’ї.

Голова районної ради, Максим Самчик розповів, що підприємець разом з сільським головою приходили і до нього в кабінет, і він їм чітко дав зрозуміти, що підприємству там не місце, адже громада проти. Почнемо з того, що на цю земельну ділянку підприємець не має жодних документів і земельна ділянка числиться за Держгеокадастром. Цільове призначення земельної ділянки не дозволяє розміщувати там підприємство. І вже те, що ці бочки туди привезли – це незаконно, бо немає ніяких дозволів.

Ситуація у Гальчині відмінна від Гришковець тим, що тут ще нічого не працює і громада вчасно згуртувалась, аби не допустити отруєння своїх дітей. На зборах села стало однозначно зрозуміло, що громада проти цього, а районна рада та депутати не допустять.

img_6223 img_6227 img_6230 img_6235