додому Україна Політика Вступив в силу закон про «партійне рабство»

Вступив в силу закон про «партійне рабство»

61
0

В Україні вступив в силу закон, згідно з яким дозволяється виключення кандидатів в депутати парламенту з виборчого списку партії після виборів.

Так, документ про «партійне рабство» надрукували в «Голосі України» 26 лютого, цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем ??його опублікування.
25 лютого президент Петро Порошенко підписав цей закон.

Нагадаємо, 16 лютого Рада після відмови прийняти закон, який дозволить партіям виключати кандидатів у нардепи зі свого списку після проведення виборів, повернулася до розгляду документа і прийняла його.

Спікер ВР Гройсман для забезпечення результативного голосування ставив це питання на розгляд в тому чи іншому вигляді кілька десятків разів протягом декількох місяців, проте знайти достатню кількість голосів досі ніяк не вдавалося.
Законом встановлено, що партія може виключити зі свого списку будь-якого кандидата в депутати, який за підсумками виборів вважається необраним в будь-який час після дня виборів до прийняття рішення ЦВК про визнання його обраним.

Також передбачається, що дія цього закону поширюється на виборчі списки кандидатів у нардепи від партій, які брали участь в виборах 26 жовтня, 2014.
Відповідний законопроект №3700 є спільною ініціативою голови фракції “БПП» Луценко, голови фракції “Народний фронт» Бурбака, голови фракції “Батьківщина” Тимошенко, голови фракції Радикальної партії Ляшко, голови фракції “Самопоміч» Березюка і депутата з РПЛ Олега Купрієнко.

У той же час громадянська мережа “ОПОРА» підкреслила, що зміни в закон “Про вибори народних депутатів України» грубо порушують конституційні виборчі права громадян.
Експерти звертають увагу на те, що закон вводить можливість виключення кандидатів у народні депутати з виборчих списків вже після оголошення результатів голосування на підставі рішення з’їзду партії.
За їх словами, також закон не містить процедур прийняття відповідного рішення з’їздом партії.