додому Бердичів Бердичівляни зможуть летіти до Туреччини напряму з Житомира

Бердичівляни зможуть летіти до Туреччини напряму з Житомира

416
0

Запустити чартерні рейси з аеропорту «Житомир» зможуть за умови, що Кабмін надасть йому статус міжнародного.

Про це під час брифінгу, 13 березня, заявив міський голова Сергій Сухомлин. «Процедура отримання статусу вже запущена. Була проведена нарада в місті з прикордонниками та службою ДФС. Потім обласна адміністрація провела нараду. Зараз проект знаходиться на підписанні в прикордонній службі в Києві. Після того, як буде погодження з цими службами, документ переходить до рук міністра. З міністром Володимиром Омеляном ми відпрацювали дане питання, він підписує цей проект і йде на Кабмін. Кабмін приймає рішення та надає статус аеропорту «міжнародний», – розповідає Сергій Сухомлин. Фінансування аеропорту відбудеться завдяки державній програмі, що діє до 2022 року, за якою Одеса вже отримала 500 мільйонів гривень на злітну смугу з бюджету України та Вінниця – приблизно 230 мільйонів гривень.

«Ми плануємо в цьому році отримати суму на житомирський аеропорт, на ремонт смуги за цією державною програмою. Якщо відкривається аеропорт «Житомир», перш за все великий потік туристів піде з Білорусі. І для мене це також була новина, що з Білорусі немає чартерних рейсів до Туреччини чи Єгипту. Білорусь не літає за чартерними програмами, тому майже всі білоруські туристи летять чи через Москву, чи Київ. Білорусам до нас ближче, тому ми зможемо отримати потік пасажирів. Також Бердичів, Рівне, Вінниця, Хмельницький й інші міста, які поруч з Житомиром, їм зручно буде користуватися цим аеропортом. І правий берег Києва доїхати до Житомира може на автомобілі скоріше, ніж до Борисполя в час пік», – наголосив Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, влітку минулого року на сесії Житомирської міської ради депутати прийняли у комунальну власність міста злітну смугу житомирського аеропорту.