додому Бердичів Власники двоколісних транспортних засобів мають подбати про їхню безпеку

Власники двоколісних транспортних засобів мають подбати про їхню безпеку

96
0

З приходом весни, відразу на дорогах з’явилося багато містян, які без достатніх знань «дорожньої грамоти» впевнено сідають за кермо легких і недорогих засобів пересування – велосипедів, мопедів, моторолерів, скутерів. Між іншим, щасливі власники новітніх транспортних засобів можуть одразу ж стати і потенційними жертвами злочинців.

2 квітня до Бердичівського відділу поліції із заявою звернувся 36-річний місцевий житель, котрий одного ранку просто не застав свого велосипеда марки «Ардіс» у сушильному приміщенні під’їзду.

Цього ж дня 62-річний пенсіонер повідомив правоохоронців про те, що з території його домогосподарства зник мопед марки «Хонда» вартістю в 5 тисяч гривень.

Обидві події були належним чином зареєстровані. Нині, в рамках розпочатих кримінальних проваджень встановлюються особи причетні до крадіжки велосипеду та незаконного заволодіння мопедом.

Люди розуміють і знають про те, що небезпечно зберігати двоколісники без нагляду біля будинків, в громадських місцях та місцях загального користування, проте сподіваються, що з ними прикрих історій не трапиться.

Злодії облюбували такі види транспорту, насамперед, через те, що вони не привертають до себе зайвої уваги – просто сів та й поїхав.

Правоохоронці вкотре звертаються до власників велосипедів, мопедів, скутерів та інших транспортних засобів з проханням дотримуватись елементарних правил безпеки:

– не залишайте транспортні засоби без нагляду у під’їздах будинків, поблизу торгових закладів, у дворах, в інших громадських місцях;

– на ніч ставте транспортний засіб в гараж, чи інше приміщення обладнане надійними засувами;

– не відходьте від велосипеда чи скутера далі, ніж на кілька метрів, а залишаючи його використовуйте надійні замки та ланцюги, тоді буде більше ймовірності застати свій транспортний засіб в цілості й схоронності.

Також правоохоронці звертаються до тих, хто має спокусу до дешевого товару: коли вам пропонують придбати велосипед за низькою ціною, засумнівайтеся, чи, бува, він не крадений. Повідомте про це правоохоронців.

Якщо ж ви все-таки потерпіли від злочину, працівники поліції радять не зволікати – терміново телефонувати на номер 102. Гарячими слідами легше не лише розкрити злочин, але й повернути втрачене майно.

Бердичівський відділ поліції ГУНП в Житомирській області