додому Світ Політика у світі Вибори президента США: шестеро “друзів України” й один Трамп

Вибори президента США: шестеро “друзів України” й один Трамп

270
0

Сполучені Штати Америки від самого початку російської військової агресії є одним із ключових міжнародних партнерів України.

США допомагають відстоювати українські інтереси на міжнародній арені, надають пряму підтримку в економічній та військовій сферах і побічне сприяння – запровадження санкцій проти російських компаній та осіб, відповідальних за анексію Криму і розв’язання війни на Сході України.

Саме тому результат майбутніх президентських виборів у США має безпосереднє значення для України. Тим більше, що чинного президента Барака Обаму часто критикують саме за нерішучість в “українському питанні”.

Звичайно, під час передвиборчих дебатів головна увага приділяється внутрішньоамериканським справам. Втім, Україна теж не зникає з програм кандидатів у президенти США.

Все це дозволяє порівняти програми найрейтинговіших кандидатів з точки зору “українського інтересу”.

Традиційно основна боротьба на виборах президента США точиться між представниками двох ключових партій — Демократичної та Республіканської. Кандидати будуть обрані за результатами проведених у кожному штаті праймеріз і кокусів (попередніх партійних виборів) на з’їздах (конвенціях) двох партій, які цього року відбудуться у другій половині серпня.

Від Демократичної партії наразі висунуті два кандидати у президенти: Гілларі Клінтон та Берні Сандерс (на самому початку гонки в ній також брав участь колишній губернатор Меріленду Мартін О’Меллі, однак після дуже низьких результатів на праймеріз в Айові він зняв свою кандидатуру).

Найімовірнішою експертам видається перемога Клінтон — колишньої першої леді, сенатора і державного секретаря. Вона є зручною для партійної еліти, а її рейтинг всередині партії дещо перевищує 50%. На загальних виборах її потенційна підтримка не така велика, але опитування все одно пророкують їй перемогу над майже будь-яким республіканським кандидатом (виняток становлять Марко Рубіо і Тед Круз).