додому Бердичів Вам воду з туберкульозом, сифілісом чи СНІДом?

Вам воду з туберкульозом, сифілісом чи СНІДом?

296
0

Ось і надходять перші результати позапланової перевірки Державною екологічною інспекцією у Житомирській області поверхневих вод на території міста Бердичів та району. Так, перевіркою ДП «Райківська виправна колонія №73» було виявлено, що внаслідок тривалої експлуатації, очисні споруди вичерпали свій ресурс та перебувають в технічно-несправному стані. Внаслідок цього, неочищені стічні води транзитом проходять через очисні споруди. Після цього, води потрапляють одразу у річку Гнилоп’ять, яка протікає через значну частину нашої області.

Найжахливіше у цьому всьому те, що на території колонії знаходиться спеціалізована дерматовенерологічна лікарня, в якій лікуються засуджені хворі на венеричні хвороби, ВІЛ, СНІД, сухоти та інше.

Якщо колонія і в подальшому буде функціонувати без очисних споруд, це, однозначно, призведе до значного погіршення санітарно-епідеміологічної ситуації у річках Дніпровського басейну. Саме звідти ведуть забір води населені пункти Житомирської та Київської областей для централізованого водопостачання. Спитайте себе, чи хочете ви, аби ваші діти, рідні, друзі, купались у річці, в яку стікає неочищена вода після використання людьми, які хворіють на важкі захворювання.

Керівником підприємства було проігноровано вимоги державних екологічних інспекторів щодо надання документів екологічного характеру. Відповідальна посадова особа колонії не з’явилась до Державної екологічної інспекції в Житомирській області, не була надана і будь-яка інформація стосовно виявлених порушень.