додому Бердичів Валерій Хмелівський: Щоденно треба нагадувати владі, хто насправді у країні господар

Валерій Хмелівський: Щоденно треба нагадувати владі, хто насправді у країні господар

106
0

Ранок у мене почався, як і належить журналісту, з пригод. Всі не описуватиму поки що, зупинюсь на найвеселішій.

А розпочалася вона з телефонного дзвінка від друзів, які наразі мешкають у Києві: “Син везе у Хмільник, в санаторій. Хотілося б побачитися і познайомитися з Бердичевом. Годинку знайдеш для нас?”
– Чому б ні, зустрічаємось біля райдержадміністрації, – відповідаю.

Чекаючи їхнього приїзду, погуляв по кабінетах, поспілкувався. Знаючи, що друзі мої люди пунктуальні, о пів на десяту виходжу зустрічати, а знайома моя, розгублено мені навстріч: “Валерію, чому нас проганяють звідси? Он же скільки авто припарковано! А чим ми відрізняємося? Чому?”
– Вони просто не знають, хто твій чоловік, – пробую віджартуватися.
– То й казати не треба, хай буде так. Син уже поїхав перепарковуватися.

Екскурсію було уже змарновано, бо всі подальші розмови наші крутилися тільки навколо причин витоків чиновницького цинізму у нашій країні, коли першими порушниками законодавства стають ті, кому належить за статусом бути взірцем законослухняності. Коли першими стають зрадниками ті, хто приймав присягу на вірність.
Країна навпаки…

І висновок наш спільний: треба кожному починати з себе. Тільки щоденно нагадуючи владі про те, хто насправді у країні господар, врешті – решт діждемося часів, коли цинізм влади і її корумпованість, будуть сприйматися суспільством, як найтяжчі злочини. Бо так і є у всьому цивілізованому світі.

А у нас чомусь ще поки це сприймається, як невинні забаганки маленьких дітей. Але наслідки таких “забаганок” зовсім не дитячі: в душах наших простих громадян поселяється спочатку недовіра до влади, а згодом – і зневіра. Якщо це і потрібно владі, то ми тоді маємо справу з відвертими негідниками.
Якщо ні – тоді доказуйте, хлопці, що ви свідомі громадяни нашої країни. Це ж так просто.
P.S. Прошу вважати цей матеріал офіційним журналістським зверненням.

Валерій Хмелівський. Національна спілка журналістів України, посвідчення №12206/1997р.