додому Бердичів Біля московських монастирів на півночі Житомирщини озброєні люди, а аналітики говорять про...

Біля московських монастирів на півночі Житомирщини озброєні люди, а аналітики говорять про можливу російську окупацію Білорусі

273
0

Позаминулої сесії Ставропігійському монастирю Московського патріархату було надане право користуватися самозахопленими землями. Мова йде про десятки гектарів землі на Житомирщині. Тоді, рішення було ухвалено голосами Опоблоку, БПП та Батьківщини, про що повідомляв Перший інформаційний портал Наш Бердичів.

При підготовці вже минулої сесії 27 липня фракції ВО “Свобода” та Радикальна партія Олега Ляшка виступили з вимогою скасувати це рішення.

До Чоповицької об’єднаної територіальної громади надійшли звернення Держгеокадастру щодо виділення додатково 77 земельних ділянок на ведення ОСГ від осіб, тимчасово зареєстрованих у вказаному монастирі. Тобто обласна рада, прийнявши рішення про узаконення самовільного захоплення земель та будівництва, яке здійснював монастир Московського патріархату, фактично дала зелене світло на захоплення нових земель на території Малинського району. Окрім того, питання стосовно узаконення цих дій було розглянуте усупереч волі місцевої громади, яка до забудовників ставиться як до загарбників.

Навіть більше того, під час сесії Житомирської обласної ради місцевий активіст Микола Поліновський з трибуни заявив, що коли місцеві жителі наближаються до монастиря до них виходять невідомі озброєні люди.

Проте коли справа дійшла до голосування, фракції Опоблоку, БПП та Батьківщини знову майже повним складом не підтримали скасування рішення про передачу землі московським попам.

Нагадаємо, що на півночі, Житомирщина межує з Білорусією, а як стверджує військовий оглядач і психолог Олексій Арестович Росія скоро окупує нашу сусідню державу.

У серпні буде навчання “Захід-2017”, під час якого росіяни зайдуть у Білорусь під гаслами порятунку країни від НАТО і українського сценарію . І не вийдуть уже. Це навіть обговорюють білоруські експерти. Про це знають балти“, – говорить військовий оглядач.

Усе це радикально змінить військово-політичну обстановку в Східній Європі, каже він.

“Якщо Росія окупує Білорусь, то розіб’є потенційний союз між Балтикою і Україною, тобто проект міжмор’я (концепція партнерського блоку держав від Балтійського до Чорного й Адріатичного морів). Європа стане на 800 кілометрів ближче до агресора. Зникне нейтральна Білорусь. Польща й Балтика cтануть потенційним театром воєнних дій між Росією і НАТО. Росіяни скажуть Європі, зокрема полякам, добре подумати, чи їм не краще відмовитися від підтримки України в обмін на те, що не воюватимуть. До зняття санкцій і перелаштування всіх розкладів у Європі — один крок”, – пояснює Арестович.

Чи не пов’язані це події і чи не готуються під виглядом московських монастирів диверсійні російські війська на Житомирщині, побачимо вже за кілька місяців.