додому Бердичів Бюджет участі в Бердичеві: чудова ідея – сумнівна реалізація

Бюджет участі в Бердичеві: чудова ідея – сумнівна реалізація

119
0

Сьогодні, 16 березня в Бердичеві має відбутися підрахунок голосів за результатами реалізації так званого «Бюджету участі». Протягом тривалого часу містяни мали змогу подати свої ідеї/проекти та залучивши прихильників проголосувати за них. Натомість, хороша ідея участі мешканців міста в його поліпшенні вже сьогодні має сумнівні підсумки.

Зокрема в мережі Facebook активно відбувалося обговорення процесу голосування.

Олексій Тростянський так поділився своїми спостереженнями: «Почитати розгорнуто про проекти немає де. Просто фото з цифрами. При цьому одна сторона стенду прото закрита. Це так спеціально?
Чому немає кабінок для голосування? Чому члени комісії, які роблять записи в журнал, видають бюлетені (якщо це можна назвати бюлетенем) агітують за своїх проекти стоячи над головою в людей? “Якщо не знаєте за який проект проголосувати, проголосуйте за цей”.
Чому в стінах міської ради на інформаційному стенді розміщена реклама приватної рекламної фірми? Це лобіювання приватних інтересів посадовцями?
Де прописана процедура голосування? Хто може бути в комісії, як відбувається голосування з моменту видачі бюлетеня до його вкидання в урну?
Чому немає точної кошторисної інформації про проекти? Чому деякі проекти перевищують зазначену вартість в 100000 гривень?
Хаос.».

Автор кількох проектів і активний учасник цього процесу Юрій Мельник теж не залишився осторонь:

«Як виявилося сама програма має дуже багато недоліків, на котрі звернули увагу багато учасників-проектантів, а також небайдужі містяни, які взяли участь у голосуванні.

З 1 березня спостерігалась надзвичайно велика активність, і у перші дні кількість людей, які взяли участь у волевиявленні досягнула 300 чоловік. І все як не могло бути добре, поки моїм друзям та просто знайомим прийти в міську раду і розкрити перед собою бланки по районам та їх характеристикам. Із цього ми розпочнемо головний хіт-парад проблем голосування:

  1. Неправильність information про самі проекти чи недостатній зміст.
  2. Довготривале перебування членів експертної ради як учасників Бюджету участі на території міської ради.
  3. Підготовка волонтерів.
  4. Втрати голосів без існування онлайн – форми.
    5. Наповненість інформації на сайті про проекти».

Комісія створена для проведення даного заходу традиційно по-бердичівськи робить вигляд наче цих проблем нема. А саме в момент написання матеріалу почався підрахунок голосів, який визначить хто ж «виграв».

Нагадаємо, загальні витрати “Бюджету участі” у 2017 році коштуватимуть міському бюджету більше ніж пів мільйона гривень.