додому Бердичів Будьте обережні – вони жадають вашої крові

Будьте обережні – вони жадають вашої крові

68
0

Після затяжної зими в місті стало по-справжньому тепло, і багато бердичівлян воліють відпочивати на природі: прогулюватися в парках і скверах або ж вибиратися за місто. Однак весняне тепло пробудило кліщів, які можуть бути переносниками таких небезпечних хвороб, як енцефаліт, бореліоз (хвороба Лайма), і при укусі інфікувати людину. Вони будуть особливо активні в квітні і травні.

Наприклад, столичні парки і прогулянкові зони регулярно обробляють хімікатами проти цих членистоногих кровопивців. Оброблені ділянки позначають табличками з застереженнями, що протягом п’яти днів по галявинах ходити не можна. Для боротьби з кліщами комунальники збирають пожухлі листя і опале гілочки. Якщо, гуляючи по Києву, побачите розстелене біле простирадло, не дивуйтеся – його використовують фахівці для моніторингу чисельності кліщів на найнебезпечніших ділянках.

Було б чудово, щоб комунальники і нашого міста Бердичева турбувались про мешканців,а не тільки в столиці України.

Щоб не стати жертвою кліщів, слід дотримуватися запобіжних заходів:

Якщо ви, прогулюючись по парку або скверу, помітите купи сухої трави, листя, гілок, не слід ходити по ним і підпускати до них тварин – там напевно живуть кліщі.
Вирушаючи на прогулянку в ліс, надіньте щільний світлий одяг, що закриває всі ділянки тіла, на голову – головний убір. Періодично оглядайте один одного і струшуйте кліщів.
Повернувшись додому, огляньте і обмацайте себе. Найчастіше кліщі впиваються в тонку шкіру ззаду на кордоні шиї і волосистої частини голови, за вухами, під колінами, в складках на животі, в паху, у жінок – під грудьми.
У разі якщо ви помітили на собі членистоногого, який ще не встиг занурити голову під вашу шкіру, терміново зверніться в найближчу поліклініку або травмпункт. Якщо позбутися кровососів протягом доби, небезпечні захворювання вам не загрожують.
Після того як кліща знімуть з шкіри, необхідно стежити за здоров’ям ще дев’ять днів. Якщо місце укусу почервоніло і у вас піднялася температура, необхідно терміново звернутися до інфекціоніста.
Перші симптоми хвороби Лайма:

на місці укусу кліща утворюється червона пляма діаметром до 3 см з припухлою шкірою по краях;
лихоманка;
біль в суглобах і м’язах;
головні болі;
слабкість;
температура до 39-40 градусів.
Хвороба може проявитися навіть через кілька років. Кліщі, які переносять хвороби Лайма і піроплазмоз, зустрічаються всюди, в тому числі і в нашому місті.

Симптоми енцефаліту:

болі в суглобах і м’язах;
блювота;
температура тіла підвищується до 38-40 градусів;
судоми;
підвищена сонливість.
Якщо при енцефаліті не надати своєчасну медичну допомогу, результат хвороби може бути летальним.