додому Бердичів Боротьба продовжується. Працівників Бердичівводоканалу штрафують

Боротьба продовжується. Працівників Бердичівводоканалу штрафують

160
0

Позапланові перевірки підприємств міста державною екологічною інспекцією області продовжуються. Після перевірки МКП «Бердичівводоканал» полетіли перші ластівки карання. В середу, 31 серпня, до міста знову завітали екологи. По-перше, підписати акти перевірки підприємства, по-друге, вручити листи зі штрафними санкціями працівникам, і по-третє, вкотре відібрати проби стічних вод у проблемних місцях.

Спочатку екологи вручили акти перевірки комунального підприємства головному інженеру для ознайомлення та підпису. Під час перевірки були виявлені факти порушення вимог законодавства. Комунальне підприємство не здійснювало контроль за якістю та кількістю стічних вод, що скидаються асенізаційним транспортом у зливові станції з подальшим потраплянням на очисні споруди каналізації ТОВ «КЕС». Перелік показників, які слід контролювати у зворотних (промивних) водах підприємства не відповідає вимогам Постанови КМ України №1100 щодо врахування використання специфічних хімічних речовин, а саме не врахований поліхлорид алюмінію, який використовується на станції водопідготовки. Знову за болюче, МКП «Бердичівводоканал» не представлено схему каналізаційних мереж з чітким розмежуванням приналежності та затверджені точки зливу АСмашин. Найстрашніше, що МКП «Бердичівводоканал» допускає скид неочищених стічних вод у струмок Грабарка з КНС в районі ПрАТ «Дніпровуд». Договори приймання стічних вод в комунальну каналізацію знаходяться у неналежному стані. Зони охорони артезіанських свердловин утримуються в незадовільному стані, а саме частково не огороджені.

Після підписання актів двоє працівників МКП «Бердичівводоканал» отримали повідомлення про те, що їм потрібно сплатити штрафи. Головний інженер підприємства Олександр Петрович за те, що допустив скид стічних вод з КНС ПрАТ «Дніпровуд» у водний об’єкт Грабарка. А начальник лабораторії МКП «Бердичівводоканал» пані Чернега була оштрафована за те, що не здійснювала контроль за якістю та кількістю стічних вод, що скидаються асенізаційним транспортом до каналізаційних мереж.

Коли завершились паперові процедури представник МКП «Бердичівводоканал», екологи, журналісти та голова громадської організації «Правозахисна організація «Джерело довіри»» направились відбирати воду для повторного аналізу. На КНС, що знаходиться на території Дніпровуду, взяли проби в першу чергу. Потім направилися до місця несанкціонованого скиду стічних вод біля Грабарки. По чавканню під ногами стало зрозуміло, що несанкціонований скид як був так і є. Сморід каналізації там стоїть страшенний, а в десяти метрах від цього рибалки ловлять рибу і купаються діти. Екологи взяли проби води нижче та вище скиду. Жахливо те, що частини труб, які мають бути, зовсім відсутні. Усі відходи без ніяких очисток потрапляють у землю, поруч ходять люди, їм смердить, але вони мовчать.
Чекаємо результатів аналізів, хоча вони і будуть невтішні. Вода туди стікає чорніша за нафту, а від смороду роз’їдає очі.

IMG_5578 IMG_5582 IMG_5584 IMG_5586 IMG_5589 IMG_5591 IMG_5592 IMG_5593 IMG_5594 IMG_5595 IMG_5596 IMG_5597 IMG_5598 IMG_5599 IMG_5601 IMG_5607 IMG_5608