додому Бердичів Близько сотні бердичівських військових переглянули фільм “Кіборги”

Близько сотні бердичівських військових переглянули фільм “Кіборги”

73
0

70 військовослужбовців 26 артилерійської бригади пощастило взяти участь у прем’єрі одного з найкращих українських фільмів про війну, яка все ще триває, — “Кіборги” (режисера Ахтема Сеітаблаєва). Показ фільму відбувся 21 грудня в кінотеатрі “Україна” міста Житомира.

Перед початком перегляду фільму, а також по його закінченню відбулось спілкування бердичівських вояків з творцями кінострічки, а також фотографування на згадку.

Вартість стрічки оцінили в 48 млн грн. Вона — переможець конкурсу “Держкіно”, а отже, на 50% профінансована державою, разом з фондом “Повернись живим” .

Актор В’ячеслав Довженко, що виконує роль “Суботи”, розповів: “Попри те, що цей фільм на тлі війни, він дуже життєствердний. Атмосфера на знімальному майданчику була особливою, було комфортно і весело. Проте, найскладнішим під час зйомки була відповідальність. По-перше, кожен день були присутні люди, хлопці, які там перебували. Вони приїжджали і багато з них, до речі, знімалися в цій картині. І мій прототип, якого я граю – це мій близький друг. І один і другий, бо вийшло що синтезувався цей прототип. Розуміння того, що ти втілюєш свого друга, – дуже відповідальне…”.

Актор також розповів, чому варто піти і подивитися цю стрічку: “Це певна данина людям, які нас захищають, які створюють нову країну. Це, на мій погляд, великий меседж новому поколінню, … якому з цим жити, якому аналізувати цю ситуацію. І яким стверджувати в житті наших особистих героїв, які живуть серед нас. Ми – велика нація”.

Звісно, війна входить не лише в наш реальний світ, а й в художній. І це було лише питанням часу — коли вона з’явиться в українському кінематографі. Тема, на яку замахнулися творці фільму — надзвичайно складна. Битва за Донецький аеропорт — уже в українській міфології.

Незважаючи на те, що фільм монофонічний (питання про те, хто “хороші”, а хто “погані”, у глядача не виникне), вкраплення про діалог з ворогом все ж є. І порушується ще одна важлива тема — про те, що в лавах терористів воюють не тільки росіяни та чеченці, а й українці. Фактично ті, хто підтримав агресора на власній землі. І таким чином герої починають говорити про причини війни та відповідальність за наслідки.

Режисер фільму “Кіборги” Ахтем Сеітаблаєв та фонд “Повернись живим” започаткували соціальну ініціативу «Я Не Байдужий», було організовано благодійну акцію — з кожного квитка 5 гривень підуть на допомогу сім’ям загиблих в Донецькому аеропорту. Тому всім небайдужим треба йти.