додому Бердичів Бердичів став кузнею лицарів для захисту України

Бердичів став кузнею лицарів для захисту України

100
0

29 липня Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак відвідав церемонію в Бердичеві з нагоди Дня Сил спеціальних операцій Збройних Сил України.

“Формування та набуття спроможностей підрозділами ССО відбувається в умовах відбиття російської збройної агресії проти нашої держави. Ворог активно використовує гібридні форми збройної боротьби. Мало хто розраховував, особливо противник, що ви станете тими, кого бояться”, — зазначив генерал армії України Степан Полторак.

Він відмітив, що за рік в Силах спецоперацій була проведена величезна робота: “Користуючись нагодою, хочу висловити слова вдячності партнерам кран НАТО щодо проведення спільних тренувань з метою підвищення професійного рівня наших військовослужбовців”.

За кілька днів, в Житомирі під час прес-конференції високо мобільних десантних військ, начальник штабу — перший заступник командувача ВДВ генерал-майор Андрій Ковальчук повідомив ЗМІ про заходи інтенсивної бойової підготовки підпорядкованих частин та підрозділів, співпрацю з іноземними партнерами, а також перспективи розвитку ВДВ.

У своєму виступі заступник командувача ВДВ з матеріально-технічного забезпечення полковник Павло Щербань поінформував журналістів про прийняття на озброєння сучасних зразків озброєння та військової техніки, стан тилового забезпечення тощо.
— Ситуація щодо забезпечення значно покращилася не лише у ВДВ, а й загалом у Збройних Силах. Надходять кошти на придбання нової техніки, ремонт, модернізацію та випробування різноманітних зразків вітчизняного виробництва, налагоджується співпраця з закордонними партнерами тощо. Наразі цьому питанню приділяється значна увага на державному рівні, — відзначив полковник Щербань.

Про аспекти та морально-психологічне забезпечення та патріотичне виховання десантників розповів представникам ЗМІ полковник Станіслав Павлушенко:

— Всіх десантників, хто віддав своє життя за Україну, пам’ятають і шанують, створюючи меморіали, оформлюючи експозиції у музеях, відкриваючи пам’ятні дошки тощо. Також не забувають й про родини загиблих побратимів та опікуються ними.
Також генерал-лейтенант Михайло Забродський повідомив, що традиційно 2 серпня, керівний склад ВДВ відзначатиме у військах. Зокрема, у 25-й окремій повітрянодесантній бригаді ВДВ, яка дислокована на Дніпропетровщині.

За останні чотири роки Бердичів став кузнею кадрів справжніх лицарів для захисту України. Боги війни-артилеристи, десантники та експерти Сил спецоперацій продовжують військові традиції українського козацтва, січових стрільців та вояків української повстанської армії.

Нагадаємо, що 6 грудня 2016 року Президент Петро Порошенко взяв участь в церемонії відкриття 142-го навчально-тренувального центру Сил спеціальних операцій (ССО) Збройних Сил України у місті Бердичів Житомирської області. Згодом, 26 липня 2016 року Президент підписав Указ «Про День Сил спеціальних операцій Збройних Сил України». Глава держави зазначив, що враховуючи важливу роль Сил спеціальних операцій Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави та героїзм особового складу, виявлений під час проведення антитерористичної операції на Сході України, прийняв рішення встановити в Україні День Сил спеціальних операцій ЗСУ, який відзначатиметься щорічно 29 липня.