додому Бердичів Бердичівщина: Агітація у навчальних закладах

Бердичівщина: Агітація у навчальних закладах

166
0

Нещодавно ОПОРА повідомляла, що кандидатка в депутати Семенівської сільської ради Ірина Діденко скаржилася до ТВК на чинного голову Великонизгірецької сільської ради, який нібито агітував за кандидатку на посаду голови Семенівської сільської ради Наталію Семенюк. Сільський голова цей факт заперечував. Однак на цьому історія не завершилася: днями на одному з місцевих інтернет-ресурсів з’явилася публікація з відео, в якій у незаконній агітації за Наталію Семенюк звинувачують не лише голову Великонизгірецької сільради, але й народного депутата України.

Спостерігач ОПОРИ, з’ясовуючи, чи розглядала Семенівська СВК скаргу Ірини Діденко, зателефонував доголови Семенівської ТВК Галини Кузьміної. Як розповіла очільниця комісії, отримані скаргу та акт вони розглянули на своєму засіданні і запропонували скаржникам звернутися до правоохоронних органів, про що є відповідне рішення. «Я їм передзвонила і сказала, щоб вони забрали рішення, –зазначила пані Галина, – але вони не приходили».

Водночас Ірина Діденко зазначила, що до правоохоронних органів не зверталася. Хоча, за її словами, сільський голова та секретар сільради продовжують агітувати за Наталію Семенюк: у п’ятницю, 2 грудня, о 12 годині вони разом із народним депутатом України Олександром Ревегою та з кандидаткою Наталією Семенюк провели зустріч із колективом Великонизгірецької ЗОШ і представниками батьківського комітету.

Інформація про агітацію у школі с. Великі Низгірці днями з’явилася і на місцевому сайті «Бердичів biz». У публікації, що має назву «Як олігарх Олександра Ревега організовує незаконну агітацію в Бердичівському районі», йдеться про ще один факт агітації: «…раніше, агітація за Наталію Семенюк, 30 листопада, відбувалася у дитячому садку Іванківці», а також додаються відеозаписи заходів. (Відео з YouTube-каналу користувача EvgenVinskiy)

Громадянська мережа ОПОРА наголошує, що відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори» участь у передвиборній агітації забороняється у робочий час посадовим та службовим особам органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, крім випадків, коли відповідна посадова чи службова особа є кандидатомВідповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення (ст. 212-10) здійснення передвиборної агітації у формах і засобами, що суперечать Конституції або законам України тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, суб’єкти виборчого процесу мають пам’ятати, що відповідно до ч. 5 ст. 63 Закону України «Про освіту» об’єкти освіти, що фінансуються з бюджету, не підлягають використанню не за призначенням, а у Листі МОН №1/9-237 від 06.05.2014«Щодо неприпустимості використання матеріально-технічної бази навчальних закладів для заходів, непов’язаних з навчально-виховним процесом», який було адресовано місцевим органам управління освіти і керівникам навчальних закладів, йдеться про необхідність «вжити всіх вичерпних заходів щодо недопущення використання матеріально-технічної бази навчальних закладів для проведення… передвиборчої агітації».

Окрім того, ОПОРА нагадує, що контроль за дотриманням встановленого Законом України «Про місцеві вибори» порядку проведення передвиборної агітаціїпокладено на ТВК (п. 14 ч. 2 ст. 25 Закону). У разі надходження до виборчої комісії заяви чи іншого повідомлення щодо порушень, які мають ознаки кримінального чи адміністративного правопорушення, відповідна виборча комісія невідкладно звертається до відповідних правоохоронних органів щодо перевірки зазначеного повідомлення та реагування відповідно до законів України (ч.14 ст. 60 Закону).

У разі виявлення порушень виборчого процесу звертайтеся за телефоном гарячої лінії ОПОРИ: 044 591 44 44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

За коментарями звертайтеся:
Оксана Данильченко,
координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Житомирській області
Тел. 096 7139129, d.oxana.19@gmail.com