додому Бердичів Бердичівські журналісти відвідали своїх колег, які живуть тепер лише у пам’яті

Бердичівські журналісти відвідали своїх колег, які живуть тепер лише у пам’яті

132
0

Леонід Козінчук, Петро Собчик, Володимир Карташов, Віктор Коржук, Петро Яцюк, Лілія Широких – ці імена, можливо, маловідомі у широких кругах міста, але добре їх знають журналісти та влада міста. Це люди, які стояли у витоків зародження безкомпромісної та відвертої журналістики нашого міста. Це люди, яких уже немає поруч з нами. Але пам’ять про них живе в серці кожного журналіста міста, як з малим, так і з великим стажем.

Вперше на моїй пам’яті журналісти міста розпочали відзначення Дня журналіста не з походу до міського голови, а дійсно з важливої справи – на міському кладовищі ми відвідали наших вічно живих у серці колег. Біля кожної з могил журналісти мали що згадати. Шкода, що саме цих людей немає поруч з нами вже, але по собі вони залишили нам великий спадок – свободу слова. Ці люди стояли у джерела неупередженої журналістики нашого міста, завдяки їм народилось багато журналістів, які й досі працюють на цій ниві.

Особисто я знала лише Леоніда Козінчука, який до останніх своїх днів очолював Бердичівську міськрайонну організацію спілки журналістів, і який, у далекому 2008 році, прийняв мене до лав «акул пера». Пам’ятаю, як редактор «Земля Бердичівська» дарував мені книгу Віктора Коржука із підписом автора, з власного архіву, і з яким захопленням я ї перечитувала ще багато-багато разів, жалкувала, що не знала його особисто.

IMG_3146 IMG_3147 IMG_3148 IMG_3149