додому Бердичів Бердичівські вояки відзначили Спас

Бердичівські вояки відзначили Спас

94
0

14 серпня — потрійне свято та початок Успенського посту. Цей день ще називають Маковієм, Спасом Медовим, або Спасом на воді. І якщо перші дві народні назви пов’язані з освяченням меду та маку, остання виникла через передання, що саме цього дня 988 року відбулося хрещення киян у Дніпрових водах.

Військовий капелан Євгеній Шимченко провів таїнство освячення квітів, меду та води. Окропив свяченою водою військовослужбовців. Про це повідомляє Прес-служба 26 абр.

14 серпня – Перший Спас ще називають Медовим, Спасом на воді та Мокрим. цього дня вони приносять букети квітів – маковійчики або маковійки, щоби їх освятили. В композиції такого обов’язково повинні бути декілька головок стиглого маку, до яких долучають літні квіти.

19 серпня – Спас Яблучний або Другий. Саме це свято знаменує закінчення літа. Тому в давнину у цей день люди виходили подивитися на захід сонця, і, спостерігаючи за тим, як небесне світило йде на спочинок, співали пісні, відтак прощалися із теплом. Віряни ж 19 серпня святкують Преображення Господнє. Згідно з Біблією, сталося воно на галілейській горі Фавор. Тоді Христос піднявся на неї, щоби там помолитися зі своїми учнями – Петром, Яковом і Йоаном. Під час таїнства троє наслідників Христа побачили свого Вчителя перетвореним, преображеним – у всій Божественній, вічній славі.

29 серпня – на Третій Спас християни несуть до церкви горіхи, щоби їх там посвятили.