додому Бердичів Бердичівські артилеристи надали допомогу в створенні нової артилерійської бригади

Бердичівські артилеристи надали допомогу в створенні нової артилерійської бригади

554
0

Завершилися двомісячні навчання 38 окремої артилерійської бригади. Новостворена бригада є нашою землячкою, пунктом постійної дислокації якої поки що визначено смт Попільня Житомирської області, тому артилеристи 26 артилерійської бригади тимчасово, на час формування підрозділів частини, взяли над нею шефство.

Бойове злагодження розрахунків та батарей відбувалося у реальному часі. Також, окрім бойової підготовки, відпрацьовувалися питання роботи зі спротивом місцевого населення. У березні 2018 року у бригаді завершився ще один ключовий етап підготовки у протиборстві з панцерною технікою ворога – танками.

Фахівці 26 артилерійської бригади одночасно як інструктори та номери розрахунків також пройшли навчання за доповненою програмою підготовки артилеристів. Протягом майже двох місяців відбувалися постійні марші, зміни районів зосередження та вогневих позицій, відпрацювання охорони та оборони батарей на марші і зупинках, постійна розвідка і автономне виживання у суворих кліматичних умовах та при постійному вогневому контакті із супротивником.

Під час підсумкових тактично-вогневих бригадних навчань підрозділи пройшли іспит на професіоналізм та готовність успішно виконувати в майбутньому поставлені перед ними бойові задачі. Бригада отримала дуже високу оцінку з боєздатності – «добре».

На засніженому полігоні були підведені підсумки бойового злагодження 38 ОАБр. Оцінювалася відточеність та результативність роботи розрахунків гармат, батарей, дивізіонів, причому не тільки бойових підрозділів, але й рот та взводів забезпечення. Найкращі військовослужбовці отримали нагороди, відзнаки, цінні подарунки, грамоти та подяки структурних підрозділів Збройних Сил України: Генерального штабу, Сухопутних військ, оперативного командування «Північ» та 38 окремої артилерійської бригади.

Всі військовослужбовці 26 артилерійської бригади, які брали участь у становленні 38 окремої артилерійської бригади як бойового підрозділу, також були представлені до нагород. Причому, переважна кількість інструкторів з 26-ї мають бойовий досвід та є корінними жителями міста Бердичева.