додому Бердичів Бердичівські автори перемогли на літературному конкурсі на Львівщині і вже відзвітували в...

Бердичівські автори перемогли на літературному конкурсі на Львівщині і вже відзвітували в рідному місті ФОТО ВІДЕО

462
0

16 лютого у Бердичівській центральній міській бібліотеці лауреати та дипломанти ІV Всеукраїнського літературного конкурсу імені Леся Мартович (м. Жовква, Львівська область) вирішили провести захід “ТОБІ, БЕРДИЧЕВЕ, ЗВІТУЄМО!”. З дев’яти представників з Житомирщини, що подали свої роботи на конкурс, четверо бердичівлян. На зустріч в біблотеку завітали Валерій Хмелівський (номінація «Поезія») та Світлана Соболевська (номінація «Дитяча література. Проза»). Переможці читали свої нові твори, які вже набувають великої популярності, адже безпосередньо стосуються нашого краю.

Світлана Соболевська нині мешкає в Житомирі, але народилася саме в нашому місті, а тому у її творах згадується і Бердичів. Авторка встигла навіть взяти участь у відомому конкурсі «Коронація слова» з роботою «Під крилом у казки» А минулого року майже одночасно побачили світ три киги: збірка п’єс «Казковий світ», «Подарунок із Романсівки» та «Легенда про Романа і Чернявку».

Про творчі досягнення відомого бердичівського поета Валерія Хмелівського вже повідомляв Перший інформаційний портал Наш Бердичів

Валерій Хмелівський видав нову збірку віршів «Свято світла»

Валерій Хмелівський подарував «Сонце і небо» своїм читачам

Валерій Хмелівський опублікував “День народження казки”

На самому ж заході Валерій Йосипович декламував свої неперевершені вірші «А з нею можна все», «Україночка», «Розмова з мамою», До речі, бердичівський соловейко Олесь Коляда цей вірш поклав на музику і саме з нею став переможцем цьогорічного конкурсу Леся Мартовича.

Під час події Валерій Хмелівський відкрив присутнім цікаву історичну персоналію – Кароліну Собанську, яка перевершила навіть свою сестру Евеліну Ганську. Щоправда, на наших теренах поки краєзнавці не звертають гідної уваги жінці, яка надихала Адама Міцкевича, Олександра Пушкіна та Жуля Лакруа.

Помічник депутата Житомирської обласної ради від Радикальної партії Олега Ляшка Ігоря Романського Юлія Ульченко вручила подяки від голови облради усім авторам «за особистий внесок у розвиток сучасної української літератури та активну життєву позицію».

Валерій Йосипович поділився враженнями від заходу та уваги до творчих людей з боку депутата-радикала на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook:

«Не перестає мене дивувати своєю оперативністю і працездатністю Ігор Романський. Не встигли ще й толком дізнатися ні Бердичів, ні Житомирщина про результати участі житомирян у ІV Всеукраїнському літературному конкурсі імені Леся Мартовича як він миттєво ініціював нагородження Подяками Голови Житомирської обласної ради усіх учасників конкурсу від Житомирщини. Аж дивно якось у наш час. Дійсно, дожилися ми до того, що прояви уваги і подяки від влади нас уже дивують. От і не перестає мене приємно дивувати Романський своєю працездатністю на цій ниві. Так тримати, Ігоре!»

Учасниками з Житомирщини стали: Васильчук Віктор (м. Коростень), Коляда Олександр (м. Бердичів), Кухарчук Петро (м. Житомир), Плосковітов Михайло (м. Пулини), Соболевська Світлана (м. Житомир), Столярчук Світлана (м. Бердичів), Хмелівський Валерій (м. Бердичів), Щавінська Тетяна (м. Чуднів), Юрченко Євгенія (смт. Головине, Черняхівський р-н).

Нагадаємо, цьогоріч конкурс приурочений 145-ій річниці від дня народження Леся Мартовича і 100-ій річниці від дня його смерті.  Лесь Мартович — автор 27 оповідань. Свої новели з селянського життя автор писав покутською говіркою української мови. Почав писати ще в гімназії – перше оповідання «Не-читальник» 1889 року. Мартович — письменник сучасного йому села, тематично дуже близький до Василя Стефаника та Марка Черемшини. Входив до так званої «Покутської трійці». Його герої — селяни з найвіддаленіших сіл Західної України. Виразна риса його художнього стилю — поєднання трагічного з комічним, гумор, який часом переходить у гостру сатиру. Особливо вдалися Мартовичу образи селян у жартівливій повісті «Забобон» (1911).