додому Бердичів Бердичівський район вшанував подвиг Небесної сотні

Бердичівський район вшанував подвиг Небесної сотні

87
0

Більше 350-ти років на шляху боротьби за незалежність український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок. У цьому довгому списку  –   Герої Небесної Сотні.

Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих,    хто залишив життя земне у 2013-2014 роках на Майдані. Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем,  гинули за свою Батьківщину. Абсолютно різні і такі схожі. Кожен Герой повстав проти насилля, несправедливості у своїй країні. Кожен здійснив особистий подвиг – віддав своє життя заради нової України. Герої своїм подвигом показали силу та незламність українського духу. «Душу й тіло ми положим за нашу свободу», – ці рядки гімну у дні Революції Гідності стали пророчими. З ними вистоювали морозяні ночі. З ними ішли голіруч на озброєних силовиків…
Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині, не під силу нікому.

Ці події не залишили байдужими і громадськість  Бердичівського району. В закладах освіти пройшли заходи  з вшанування пам’яті загиблих учасників Майдану та Революції Гідності.

20  лютого у Гришковецькій гімназії було проведено патріотичну годину, присвячену Дню Героїв Небесної Сотні. Віршем «Батьківщина моя» відкрила захід учениця Гришковецької гімназії Марія Вітюк.

До молодого покоління звернулася перший заступник голови районної державної адміністрації Тетяна Володимирівна Наумчук:

«Герої не вмирають! Вони тут, з нами на землі! Лише тихенько-тихенько сплять. А ми повинні жити гідно, щоб святу Небесну Сотню нізащо, ніколи не забути. Ми закликаємо вас сьогодні згадати  усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам’ять про всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі».

Юлія Юрчук, учениця Гришковецької гімназії, читала вірш «Небесна Сотня України». Після її слів залу оповила тиша. Тиша, в якій відчувалися біль, смуток і скорбота. Тиша, що стала символічною хвилиною мовчання за подвиг Героїв Небесної Сотні.

«Ми ніколи не станемо на коліна, і буде жити вільна Україна», – утвердила своєю піснею «Разом і до кінця»  учениця   Рейської  школи   Мирослава   Франчук.

Мільйони українців віддали свої життя за власну націю і державу. Захисники України поклали душу і тіло на вівтар свободи своєї країни і ми про це повинні завжди пам’ятати. Нас убивали, нищили голодоморами, вивозили до Сибіру, саджали по тюрмах. Але українська нація – нескорена і вільна! Зараз розпочинається відлік новітньої історії України. Небесна сотня виконала свою земну місію. Тепер наша черга.