додому Бердичів Бердичівський педколедж впроваджує інклюзивну освіту в дошкільних навчальних закладах

Бердичівський педколедж впроваджує інклюзивну освіту в дошкільних навчальних закладах

238
0

Заступник голови обласної ради Максим Вілівчук разом з депутатом обласної ради Ігорем Романським 4 липня відвідав Бердичівський педагогічний коледж, де вже другий рік поспіль працює україно-італійський проект по впровадженню інклюзивної освіти в дошкільні навчальні заклади.

Проект реалізується представниками ЖДУ ім. І.Франка та управлінням освіти і науки облдержадміністрації разом із Громадською організацією ІСКОС із Північної Італії Емілія-Романья та представниками Пармського університету.

За словами італійських гостей, метою проекту є створення ресурсу для впровадження інклюзивної освіти, аби відбудувати систему всередині країни.

В рамках проекту проходить навчання педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів щодо відкриття інклюзивних груп, закладів, аби вони були готові прийняти дитину з особливими потребами у дошкільне і загальноосвітнє середовище. Навчання відбувається вперше в Житомирській області і проходить за європейською формою навчання у форматі літньої школи. Наразі за цією програмою навчаються 70 педагогів з усієї області. Завдяки даному проекту протягом 1,5 року в області відкрито 26 інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах.

Нагадаємо. Бердичівський педагогічний коледж готує студентів за напрямками – дошкільна освіта, музичне мистецтво, соціальна педагогіка. Нині в коледжі навчається 540 дітей, серед яких 22 дитини-сироти.