додому Бердичів Бердичівський колаборант-терорист засуджений до 9 років позбавлення волі

Бердичівський колаборант-терорист засуджений до 9 років позбавлення волі

207
0

28 вересня Андрушівський суд визнав винними у сприянні терористам двох творців «Новоросія ТВ» бердичівлянина Євгена Тімоніна та киянина Дмитра Васильця. Московських колаборантів засудили до дев’яти років позбавлення волі.

За ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України підсудним загрожувало від восьми до 15 років в’язниці. Василець і Тимонін з листопада 2015 року перебували в СІЗО, після затримання СБУ в Києві. За даними спецслужб, вони тривалий час знаходилися на території «ДНР», де надавали консультації та практичну допомогу представникам телеканалу «Новоросійська ТВ».

Зокрема, прихильники путінської пропагандивної концепції «Руского міра» сприяли налаштуванню прямого ефіру, трансляції новин та відеоматеріалів, допомогли організувати взаємодію між підрозділами каналу, проводили навчання осіб, які займалися монтажем матеріалів, і особисто програмували необхідне для цього обладнання та програмне забезпечення.

Крім того, вони зареєстрували і настроїли трансляцію канала “Новороссия ТВ” на популярних відеохостингах.

Користуючись постреволюційним хаосом вони змогли навіть пізніше увійти в громадську раду при Міністерстві інформаційної політики України, так званий Мінстець. Нагадаємо, саме цей орган створений після наступу московських окупантів мав боротися з кремлівською пропагандою на теренах України.

При цьому, бердичівлянин Євген Тімонін поширював на місцевих інтернет-ресурсах російську пропаганду, погрожував розправою активістам Революції Гідності та оббріхував українських патріотів. Колаборація з ворогом тепер має цілком реальний термін ув’язнення, який має бути нагадуванням усім тим, хто живучи в Україні намагається сприяти окупантам.